VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych rozstrzygnięty!

0

PIASECZNO Zorganizowany po raz pierwszy w Piasecznie turniej rozrósł się do niewyobrażalnych rozmiarów. W tegorocznym finale wystartowało 57 najlepszych drużyn z całej Polski


Finał imprezy odbył się w ubiegłą sobotę w hali GOSiR-u. Poprzedziło go aż osiem eliminacji regionalnych, które w listopadzie i grudniu odbywały się w Gdańsku, Ełku, Puławach, Końskich, Jarosławiu, Szczecinie, Wrocławiu i Kędzierzynie-Koźlu. W eliminacjach wystartowały łącznie aż 354 zespoły, w sumie ponad 1000 uczniów i nauczycieli. 57 drużyn zakwalifikowało się do ścisłego finału, w tym dwie z Zespołu Szkół nr 1 w Piasecznie – Lanoski (18. miejsce w klasyfikacji końcowej) oraz Turbo Chłopaki (22 miejsce).
W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjny okazał się w tym roku zespół Sokół z Zespołu Placówek Oświatowych w Modliszewicach, który pobił rekord w konkurencji „Największe obroty”. W kategorii szkół ponadpodstawowych triumfował natomiast team Muchomorki. Jest to drużyna z SMS Liceum Ogólnokształcącego w Aleksandrowie Łódzkim.
– Turniej jak zwykle stał na bardzo wysokim poziomie, pojawiło się dużo nowych drużyn, co nas cieszy – mówi Piotr Jarek, prezes Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej, która zorganizowała wydarzenie. – Padło kilka rekordów zarówno w kategorii „Moc” jak „Prędkość obrotowa”. Po raz pierwszy aż trzy drużyny przekroczyły barierę 1400 obr./min, która była do tej pory dla maszyn nieosiągalna. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i zapraszamy za rok. A wcześniej, bo już za trzy miesiące zapraszamy na IX Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych, którego finał również odbędzie się w Piasecznie.
Konkurs został dofinansowany z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem strategicznym była PGE Energia Odnawialna S.A, zaś patronem honorowym – burmistrz Piaseczna.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię