Villa Volare – mieszkania blisko natury

5

LESZNOWOLA Przy ulicy Jedności w Lesznowoli, w spokojnej, cichej okolicy powstało osiedle komfortowych willi podmiejskich, podzielonych na funkcjonalne mieszkania o metrażach od 22 do 69 m2

Magdalena i Marcin Gutaj, właściciele firmy MOTTON ESTATES, od ponad 10 lat tworzą domy i mieszkania w podwarszawskiej Lesznowoli. Zgodnie uważają, że cisza i spokój to najistotniejsze cechy dobrej lokalizacji, na które należy zwrócić uwagę kupując mieszkanie. Kameralne, dwupiętrowe domy nie tylko znajdują się w zacisznym miejscu, ale także są nowoczesne i cechują się nietuzinkową architekturą. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą uciec przed głośną Warszawą, a jednocześnie mieszkać w jej bliskim sąsiedztwie. W każdej klatce znajduje się tylko sześć mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Wszystkie mają jeden lub dwa balkony, a część z nich – także własne ogródki.

Lesznowola – gmina przyjazna mieszkańcom

Lesznowola w ciągu ostatniej dekady bardzo się rozwinęła, przekształcając się z gminy rolniczej w miejscowość o charakterze mieszkaniowo-usługowym. Samorząd gminy od lat bardzo dba o odpowiedni poziom edukacji – zaledwie 2 km od osiedla Villa Volare znajduje się uchodząca za jedną z najlepszych placówek w województwie mazowieckim Szkoła Podstawowa im. Noblistów Polskich oraz publiczne przedszkole. Obok inwestycji znajduje się przystanek linii gminnej L1, dojeżdżającej do Janek, zaś przy pobliskiej ulicy Słonecznej – przystanek autobusu podmiejskiego ZTM. Po stronie wschodniej, w odległości 5 km, zlokalizowana jest stacja kolejki podmiejskiej (w Nowej Iwicznej). Mieszkańcy osiedla, którzy będą dysponowali samochodami, w ciągu kilku minut dostaną się do trasy S7 bądź do południowej obwodnicy Warszawy.
Ale Lesznowola to nie tylko świetny dojazd do stolicy i dużo zieleni. To także miejsce, w którym mieszkańcy mogą realizować swoje pasje. Wokół osiedla są liczne ośrodki jeździeckie, kluby sportowe i korty tenisowe. Lasy i tereny zielone sprawiają natomiast, że w okolicy jest gdzie spacerować, biegać i jeździć na rowerze.

Inwestycja inna niż wszystkie

Lesznowola została doceniona także przez inwestorów, którzy interesują się tutejszą okolicą i poszukują na terenie gminy gruntów pod inwestycje gospodarcze oraz budownictwo mieszkaniowe. Tworzenie bardzo dobrych warunków dla nowych inwestycji dostrzegł prestiżowy magazyn biznesowy Forbes, który wielokrotnie umieszczał Lesznowolę na pierwszym miejscu w rankingu miejscowości najbardziej atrakcyjnych dla biznesu w kategorii poniżej 50 tysięcy mieszkańców. Był to także jeden z powodów, które wpłynęły na zlokalizowanie w tym miejscu osiedla Villa Volare. Innym powodem była wzniosła historia Lesznowoli, przypominana przy okazji gminnych świąt i pikników. To właśnie tu w przeszłości rozpościerała się królewska wieś Leśna Wola, wraz z otaczającymi ją dobrami ziemskimi. Więcej informacji dotyczących gotowego do zamieszkania osiedla wybudowanego przez firmę MOTTON ESTATES można znaleźć na stronie: www.villavolare.pl .

 

5 KOMENTARZE

  1. Gratulacyje. Tylko jak tam dojechać? W tej gminie nie ma 1(słownie:jednej) całej,normalnej,niedziurawej,prostej ulicy-drogi. Gratuluje kur…a innowacyjności:) P.s. Żeby dodać smaczku wieloletni nasz poseł i wice premier i PSL piechociński tam od lat mieszka i inne słoiki z korpo…Może rządowe auta maja zawieszenia nieczułe na takie drogi czy mieszkańcy mają to we krwi…?

  2. To prawda. Jeśli chodzi o drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, to jest jakaś masakra. Gmina kompletnie nie inwestuje w infrastrukturę, ale pozwolenia na budowę kolejnych osiedli wydaje lekką rączką…szkoda gadać. Kompletny brak pomysłu, a mogłoby być naprawdę super. Blisko do Warszawy, dużo terenów zielonych. Potencjał jest olbrzymi, tylko gospodarz marny. Bo mieszkańcom nic nie dają dyplomy z tytułami.

    • Daje za to ulgi “dziwnym” firmom. A potem “dostaje” splendor i nagrody jako pionier “rozwoju”. Tylko nie rozwoju tych “darmowych” firm,a gminy oddalonej kilka km od centrum kraju, wyglądającej jak np.Afganistan w najlepszym czasie :))))))))

  3. Prawda jest taka że ta cała Villa Volare została odnowiona 2 lata temu a budynki pierwotnie powstały chyba ok 2005 i nikt ich nie chciał bo cena była kosmiczna a w miedzy czasie do segmentów wdarła się pleśń bo nie ogrzewane były mury i dachy przeciekały wiem to bo obok mieszkam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię