W 18. rocznicę śmierci Jana Pawła II

2

PIASECZNO Tradycyjnie pod krzyżem u zbiegu ul. Jana Pawła II, Puławskiej i Kościuszki zbierają się mieszkańcy by uczcić pamięć Papieża Polaka

Jan Paweł II został wybrany 16 października 1978 roku i sprawował swój pontyfikat przez 26 lat. Był trzecim najdłużej urzędującym papieżem w historii, pierwszym spoza Włoch od ponad 450 lat.Zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37. Wówczas na ulice Piaseczna wyszły tysiące mieszkańców i zapłonęło dziesiątki tysięcy zniczy. Jan Paweł II został ogłoszony świętym 27 kwietnia 2014 roku.

2 KOMENTARZE

  1. Pytanie: ilu obrońców JPII cokolwiek wie o jego nauce – encykliki, adhortacje (papież się podpisuje pisarzy wielu). Co wiedza postawie wobec arcybiskupa bostońskiego Bernard Law czy choćby Marciala Degollado. Co z Hansem Küngiem itd itd. Wielkość człowieka to jego postawa wobec najbiedniejszych, potrzebujących pomocy i wsparcia. Miłość braterska a nie obrona za wszelką cenę „instytucji”. JPII nie jest uznawany na świecie za wybitnego teologa – to nie ten kaliber.

  2. Apeluję o odwołanie różnych marszy papieskich. Pikiety w imię ukrywania pedofilów to kompromitacja dla państwa i wstyd dla społeczeństwa….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię