W Bąkówce powstaje chodnik. Mieszkaniec: nie rozumiem dlaczego chcą zburzyć mój płot

2

PIASECZNO Wzdłuż ulicy Asfaltowej w Bąkówce powiat buduje właśnie szeroki chodnik. Jeden z mieszkańców ma pretensje, że inwestycja obejmie także część jego nieruchomości


Tadeusz Hojda nie rozumie, dlaczego powiat chce wyburzyć jego płot.
– Wydaje mi się, że jest dość miejsca, żeby tego uniknąć – twierdzi. – Nie wiem jednak jak to finalnie będzie, mam sprzeczne informacje. Na razie układają krawężniki.
Mieszkaniec twierdzi, że powiat chce zabrać mu pasek działki o szerokości 2 metrów.
– Jeśli chcą wyburzyć mój stary płot, to niech najpierw zbudują nowy – mówi. – Ja sam tego nie zrobię. Nie mam siły, skończyłem 70 lat.
Grzegorz Wójcik, naczelnik wydziału inwestycji informuje, że chodnik powstaje na odcinku od planowanego ronda na skrzyżowaniu ul. Ceramicznej, Asfaltowej i Gościniec do ul. Lipowej.
– Odnośnie ogrodzenia, to zgodnie z projektem działka przy posesji nr 19 została podzielona, a jej część stała się na mocy decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej własnością powiatu piaseczyńskiego – dodaje naczelnik Wójcik.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Pro-samochodowa polityka niedługo odbije się potężną czkawką. Kolejną lokalną drogę zamieniają w „autostradę”. A wystarczy zwęzić jezdnię, uspokoić ruch i ustanowić strefę zamieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię