W Bobrowcu budują drogi za miliony. Jak skończą, będzie pięknie!

5

PIASECZNO Ulica Główna na odcinku od Bobrowieckiej do Mazowieckiej została wykonana już w 60 procentach. Niedługo ma rozpocząć się także remont powiatowego odcinka Głównej od ronda przy Wadeksie


Kompleksowa przebudowa 1,6-kilometrowego odcinka ul. Głównej, którym zarządza gmina Piaseczno, ma pochłonąć około 10 mln zł i jest jedną z największych inwestycji drogowych ostatnich lat.
– Droga jest już w większości okrawężnikowana, zakładane są podbudowy, na niektórych fragmentach położone zostały też pierwsze warstwy asfaltu – informuje Łukasz Wyleziński z gminnego biura promocji. – Wzdłuż drogi powstaje chodnik i ciąg pieszo rowerowy. Rozpoczyna się również instalacja 50 nowych, ledowych latarni.
Wcześniej, na przełomie roku, gmina zainstalowała 42 nowe latarnie na powiatowym odcinku ulicy Głównej, od strony ulicy Pod Bateriami, co kosztowało 344 tys zł. W ubiegłym roku ledy i chodnik pojawiły się wzdłuż Bobrowieckiej i części Mazowieckiej (do skrzyżowania ze Żwirową). „Oledowywanie” Bobrowca trwa w najlepsze. Nowe, energooszczędne latarnie zamontowano aż do skrzyżowania z ulicą Postępu. Do tego miejsca zostanie też pewnie dociągnięty w przyszłości chodnik. A co z odcinkiem Głównej zarządzanym przez powiat piaseczyński od ul. Pod Bateriami, gdzie powstaje obecnie rondo, do Bobrowieckiej? Z naszych informacji wynika, że starostwo będzie chciało ułożyć tam nakładkę asfaltową. Nie udało się nam jednak ustalić, kiedy to nastąpi. Dowiedzieliśmy się natomiast, że zakończenie budowy ronda, które ma kosztować ponad 4,3 mln zł (3,9 mln zł dofinansowuje gmina Piaseczno) planowane jest na koniec maja.
Jednak to nie jedyne inwestycje, które będą realizowane w najbliższym czasie na terenie Gołkowa i Bobrowca. Przebudowa czeka odchodzącą od Głównej ulicę 11 listopada. W tym i następnym roku na zadanie to ma zostać przeznaczone 4,5 mln zł.
– Aktualnie jest robiona koncepcja – mówi radny Michał Rosa. – Jako pierwsze rozpoczną się prace związane z wykonaniem odwodnienia. Ma ono zostać poprowadzone ul. Główną w kierunku ronda. Dopiero po jego wykonaniu powiat będzie mógł rozpocząć remont Głównej.
Powstaje też koncepcja budowy ulicy Anhellego wraz z odwodnieniem, która ma być gotowa do 8 kwietnia. Utwardzenia tego ciągu domagali się podczas ostatniej sesji rady miejskiej mieszkańcy.
– Wkrótce powinniśmy znać kosztorys inwestycji – dodaje radny Rosa.
Jak wszystko dobrze pójdzie jeszcze w tym roku zostanie wykonane odwodnienie drogi, a w przyszłym zostanie ona utwardzona.
W najbliższym czasie utwardzona asfaltem zostanie także ulica Beniowskiego. Właśnie trwa procedura przetargowa zmierzająca do wyłonienia firmy, która wykona to zadanie. Mowa o odcinku od Sułkowskiego do Przemysłowej, na który zarezerwowano w budżecie pół miliona złotych. Prawdopodobnie inwestycja będzie nieco droższa, ale radni pewnie dołożą brakującą kwotę.

TW

5 KOMENTARZE

  1. super… znowu robi sie chodniki na bocznych uliczkach…. a co z chodnikiem wzdłuż ul. Pod Bateriami od planowanego ronda w kierunku Piaseczna? natężenie ruchu jest duże a nie ma mozliwosci bezpiecznego dojścia do przystanku czy to w Gołkowie czy w Zalesinku….

    • Boczne uliczki? Główna? Dla Pani nie, dla nas ważnej, gdy dzieci od lat do szkoły mieszczącej się przy tej ulicy jeżdżą rowerami po zbyt wąskiej dla dwóch mijających się samochodów, drodze, a po deszczach, na niektórych odcinkach zalewanej podczas deszczu w 3/4 wodą po kostki. Kobiety też z wózkami po jezdni zasuwają, żeby na spacer, do sklepu, czy do domu dojść. I dlaczego w niektórych godzinach tyle samochodów zapierdziela tą drogą, tak, że czasem przejść na drugą stronę trudno. I to nie samochody tutejszej ludności.

  2. Ul.11Listopada od ul.Kmycica do ul.Głównej musi byc wykonana przed remontem ul Głównej inaczej cały szlam i piach po deszczu bedzie spływał 11Listopada na ul.Główną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię