W Centrum Kultury zagrają Incidental Music i Wieża Bajzel

0

PIASECZNO W lutym Centrum Kultury zaplanowało wiele wydarzeń muzycznych i artystycznych. Zapoczątkuje je koncert dwóch niezwykle ciekawych zespołów grających rocka, wzbogaconego o oryginalne brzmienia i aranżacje. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek w Domu Kultury przy ul. Kościuszki. Początek o godz. 19, wstęp wolny


Incidental Music

Incidental Music w obecnym składzie gra od 2010 roku. Muzycy wykonują własne utwory rockowe, czerpiąc inspiracje brzmieniowe i aranżacyjne z rocka lat 80. i 90.
– Muzykę, którą wykonujemy można określić jako nostalgiczny art-rock, momentami brzmiący bardziej progresywnie i dynamicznie – mówią członkowie zespołu. Dominujące brzmienia przypominają wieloplanowe aranżacje dźwiękowe z wyraźnie słyszalnymi hammondami i żywą perkusją. W niektórych kompozycjach można usłyszeć inspirację wczesnymi brzmieniami Pink Floyd czy King Crimson, ale także takich grup jak Marillion lub Radiohead.

Niezwykle ciekawą formacją jest także Wieża Bajzel. Pierwszy kontakt z ich muzyką może sprawiać wrażenie, że słuchamy super-grupy założonej przez Slasha, Ozzy’ego, nieznanego bliźniaka Kurta oraz Chemical Brothers. Otóż nic bardziej mylnego! Wieża Bajzel to zespół, o którego sile decydują przede wszystkim kobiece ręce, umysły i struny głosowe! To projekt gitarzystek Aleksandry Siemieniuk i Katarzyny Garncarek, wsparty siłą rockowych przelotów wokalistki Miruny Chypś i elektronicznymi przebiegami z komputerów Krzysztofa Konatowicza.
– W naszym zespole bardzo dbamy o równowagę dżingu z dżangiem i staramy się, aby energia swobodnie krążyła pomiędzy elektrycznymi gitarami, gardłem Miruny i bitmaszynami Krzysztofa – mówi Aleksandra Siemieniuk. – W ten sposób destylujemy akustyczne sole trzeźwiące, którymi chcemy przebić się do umysłów przepracowanego słuchacza odpadającego po dwunastogodzinnej dniówce. Nasza muzyka jest nośnikiem dla opowieści i obserwacji otaczającego nas świata, którymi chcielibyśmy skłonić słuchacza do zadumy i refleksji…
Grupa działa od 2016 roku. Obecnie jest w trakcie nagrywania płyty.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię