W centrum miasta powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych

4

PIASECZNO Rozstrzygnięto przetarg na wybudowanie stacji ładowania elektrycznych samochodów osobowych, która ma powstać na obrzeżach parkingu przy ul. Sierakowskiego, obok pierwszej w mieście publicznej toalety


Stacja ładowania pojazdów przy urzędzie gminy ma powstać do połowy grudnia

Do przetargu na budowę stacji przystąpiło trzech oferentów. Wygrała firma, która zaproponowała kwotę nie przekraczającą 30 tys. euro. Firma daję na zrealizowaną usługę 5-letnią gwarancję. Stacja będzie miała dwa stanowiska – jedno do ładowania prądem zmiennym (czas ładowania wynosi do 60 min) i drugie do ładowania prądem stałym (czas ładowania wynosi do 30 min).
– Z punktu będzie można na razie korzystać bezpłatnie – zapowiada Wiesław Sokołowski z gminy. – Nie wiadomo jak będzie w przyszłości, bo z zapowiedzi wynika, że czekają nas duże podwyżki cen energii elektrycznej.
Innym bonusem dla właścicieli samochodów elektrycznych jest możliwość darmowego postoju w strefach płatnego parkowania. Aby móc z tego przywileju korzystać, wystarczy odebrać w gminie specjalną naklejkę i umieścić ją na szybie swojego auta.
– Do tej pory wydaliśmy jeden taki znaczek – mówi Wiesław Sokołowski.

TW

4 KOMENTARZE

  1. mojpodpis – bo trzeba jeszcze wykonać projekt, pozwolenie na budowę, przyłącze. Czas i ludzka praca kosztuje a twoje cenniki są sprzed kilku lat i mogą nie sprostać szybkiemu ładowaniu.

  2. Mogliby postawic na greenway’a. Jak jestem w trasie to standardowo ładuje sie u nich. Cenowo wychodzi calkiem normalnie jak przy tankowaniu samochodu na stacji benzynowej. Tutaj tez istotne beda wtyczki bo jesli postawia na jedna to raczej łądowarka nie spelni wymogow wszystkich modeli…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię