PIASECZNO W jednym z najbardziej eksponowanych punktów centrum miasta lada dzień rozpocznie się realizacja nowego budynku z lokalami do wynajęcia. Inwestor zdradza, że już są pierwsi potencjalni najemcy


Od strony siedziby sądu kamienica będzie zakończeniem pierzei ul. Kościuszki. Wyeksponowane zostaną jej trzy elewacje – od strony komendy policji, skwerku przed sądem i urzędu miasta. Dlatego projektanci z piaseczyńskiego biura PDV Architekci włożyli wiele pracy, aby budynek był atrakcyjny wizualnie. Na elewacjach zobaczymy dużo szkła i żaluzje, które „nadadzą efekt światłocieniowy”.

– Myślę, że nowoczesny budynek bardzo wyróżni się na tle otaczającej go zabudowy – liczy właściciel spółki, która wznosi obiekt.

– Ku naszej satysfakcji, bardzo pozytywnie na temat projektu wypowiedział się mazowiecki konserwator zabytków. Wyraził nadzieję, że ten budynek wyznaczy nowy trend w centrum Piaseczna – mówi Przemysław Wielądek z PDV Architekci.

Inżynier przyznaje, że zaprojektowanie kamienicy na tak małej działce (liczy około 200 m kw.) było nie lada zadaniem. – Dlatego w centrum Piaseczna powstaje niewiele nowych budynków. Historyczny rozmiar parcel nie idzie w parze ze współczesnymi wymogami stawianymi przez plan zagospodarowania przestrzennego. Chodzi głównie o miejsca parkingowe, które muszą powstać w ramach inwestycji – tłumaczy architekt. W przypadku budynku przy Kościuszki, obowiązkowe miejsca postojowe powstaną w bliskiej okolicy. Działkę (kupioną od gminy) w zasadzie w całości zajmie budynek. W środku mają znaleźć się biura i punkty usługowe. Obiekt ma być gotowy na wiosnę przyszłego roku.

To nie pierwszy projekt tego samego tandemu. Ich wspólnym dziełem jest nowoczesny budynek na rogu Puławskiej i Młynarskiej, w którym mieści się Klinika Ambroziak. W następnej kolejności inwestor zabuduje parcelę przy ul. Puławskiej 20, naprzeciwko wylotu z ul. Fabrycznej. Panowie z PDV mówią o sobie, że jako architekci z Piaseczna są „emocjonalnie z nim związani”. Obecnie na realizację czeka ich projekt przebudowy i rozbudowy stacji końcowej piaseczyńskiej wąskotorówki, która w przyszłości wedle założeń gminy ma stać się lokalnym centrum kulturalnym.

Wizualizacje: PDV Architekci

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię