GÓRA KALWARIA Informacja o tym, że gmina rozpoczęła poszukiwanie firmy, która wzniesie salę sportową przy szkole w Czachówku wywołała w placówce entuzjazm. Wyczekany obiekt ma być gotowy do przyszłorocznych wakacji


Przetarg na wykonawcę inwestycji został ogłoszony w poniedziałek, a projekt sali przygotowano w 2010 roku. Obok liczącego ponad 80 lat budynku zostanie wybudowana sala z boiskiem o wymiarach 12 na 24 metry, zapleczem, łącznikiem z dwiema salami lekcyjnymi oraz kotłownią (której placówka obecnie nie ma, ponieważ jest ogrzewana elektrycznie). Jak informuje burmistrz Dariusz Zieliński, nowy obiekt będzie identyczny, jak powstały pięć lat temu obok podobnej szkoły w Dobieszu. Do potrzeb placówki w Czachówku zaadaptowano ten sam projekt. Burmistrz tłumaczy, że decyzja o budowie sali w szkole, do której uczęszcza około 100 uczniów nie była łatwą decyzją. – Wszyscy widzimy, co obecnie dzieje się w oświacie. Uznałem jednak, że szkoły są wartością prorozwojową dla naszej gminy – komentuje.

Sala w Czachówku ma być kopią obiektu powstałego w Dobieszu

O budowę sali społeczność szkoły i mieszkańcy Czachówka zabiegali od lat. Obecnie dzieci ćwiczą na korytarzu. – Wiadomość, o ogłoszeniu przetargu na realizację sali napełniła całą naszą szkolną społeczność niewypowiedzianym entuzjazmem. To spełnienie naszych wieloletnich marzeń – mówi Anna Giernacka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Czachówku. – Wreszcie możemy powiedzieć, że gmina dotrzymała słowa i wywiązała się z obietnic. Dzięki temu obiektowi nasi uczniowie będą mieli szanse na równy start w zawodach sportowych z dziećmi z innych szkół w gminie. Sala zapewni możliwości rozwoju talentów, które mają uczniowie z Czachówka – dodaje.

Kiedy inwestycja się zakończy, bez sali gimnastycznej pozostanie tylko jedna szkoła w gminie – w Czaplinku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię