W czynie społecznym wyprowadzają bezdomne psy

0

GÓRA KALWARIA W pierwszy dzień ferii schronisko w Czaplinku odwiedziła grupa wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie, którzy zabrali na spacer kilkanaście bezdomnych czworonogów


Była to już kolejna taka akcja, zorganizowana przez grupę miłośników zwierząt. Jak zwykle rodzicom i uczniom towarzyszyli nauczyciele: Renata Mirosław oraz Arkadiusz i Renata Grochowscy.
Jako nauczyciel edukacji przyrodniczej uważam, że popularyzacja pomocy dla zwierząt jest niezwykle ważna – mówi Renata Mirosław. – Cieszy mnie fakt, że w tę akcję włączają się dzieci z naszej szkoły. W ciągu ostatniego roku zorganizowałam kilkanaście podobnych wyjazdów. Spora część naszej szkolnej społeczności regularnie bywa w schronisku w Czaplinku.
Jak się okazuje, w podobnej inicjatywie może wziąć udział każdy, komu nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt. Schronisko (ul. Polna 10) przyjmuje gości w każdą sobotę (9-11) i niedzielę (9-12) oraz w dni robocze w godz. od 18 do 19. Oczywiście na miejscu, po dokonaniu wcześniejszych ustaleń z pracownikami placówki (kom. 504 159 760), istnieje też możliwość przygarnięcia psa lub kota.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię