W Drozdach powstaje Podwórko Talentów Nivea, które Tarczyn dostał bez rywalizacji

0

TARCZYN To będzie drugi taki wyjątkowy plac zabaw powiecie. Jednak w przeciwieństwie do Uwielin w gminie Prażmów, Tarczyn nie musiał zabiegać o głosy internautów. W Polsce jest tylko pięć takich miast – szczęściarzy


W tegorocznej edycji konkursu na Podwórko Nivea, organizator zdecydował, że pięć z 20 lokalizacji placów jury wskaże samodzielnie. Jaka była radość w Tarczynie w maju, kiedy okazało się, że jego wniosek został oceniony najwyżej ze wszystkich złożonych i jedno z podwórek trafi do niego. Aby móc ubiegać się o udział w konkursie należało m.in. zrealizować film prezentujący lokalne talenty. Filmik o Tarczyńskich Talentach „Z talentem za Pan Brat” uznano za najbardziej kreatywny i oryginalny. Jury doceniło też efekty wizualne oraz ciekawy montaż.

Podwórko Nivea powstaje na terenie rekreacyjnym nad zalewem, który lokalny samorząd rozwija od kilku lat. Urządzeń do zabawy i nauki, które wygrał, próżno szukać na innych, typowych placach zabaw. Podwórko jest podzielone na na trzy strefy: sportową, naukową oraz artystyczną. W pierwszej jest siedem zabawek (w tym dwie trampoliny), w naukowej m.in. planetarium, rowerek, naukowa piaskownica oraz zegar słoneczny. Z kolei dzieci chcące rozwijać talenty artystyczne będą miały do dyspozycji tablice muzyczne, teatrzyk oraz tubę do rozmów.

Fot. UMiG Tarczyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię