PIASECZNO Uczniowie piaseczyńskich szkół wzięli udział w grze terenowej. Miała ich nauczyć, jak pilnować swoich danych przed przypadkowymi osobami


W poprzedni czwartek grupy gimnazjalistów oraz dzieci ze starszych klas szkół podstawowych wędrowały od punktu do punktu w mieście i rozwiązywały zadania w zamian otrzymując punkty. Uczestnicy odwiedzili starostwo, urząd gminy, komendę policji, bibliotekę, a także naszą redakcję, gdzie jednego z poleceń szukali wśród ogłoszeń drobnych w gazecie.

– Chodzi w tym wszystkim o uczulenie dzieci i młodzieży na to, co robią ze swoimi danymi osobowymi i wyrobienie w nich właściwych nawyków – tłumaczy Urszula Napieraj, polonistka z Gimnazjum nr 2 w Piasecznie, które zorganizowało zabawę.
Gra odbyła się w ramach ogólnopolskiego programu „Twoje dane – twoja sprawa” pod patronatem Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych. Zadania były podchwytliwe, aby dzieci wiedziały, że swoich danych nie wolno udostępniać niepowołanym osobom, a także przez internet. Jak się okazuje, najwięcej kłopotów drużynom sprawiło wypełnienie formularza – wniosku o wydanie prawa jazdy. Podobno całkowicie się przy tym pogubiły.
W grupie gimnazjalistów najwięcej punktów uzyskały: 1. Gimnazjum w Złotokłosie, 2. Gimnazjum nr 2 w Piasecznie (zespół nr 1), 3. Gimnazjum w Chylicach (również zespół nr 1). Wśród uczniów szkół podstawowych najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie: 1. SP w Chylicach, 2. SP im. Ewy Krauze w Piasecznie i 3. SP w Złotokłosie. Laureaci otrzymali nagrody.

PC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię