W gminie brakuje wody! PWiK modernizuje ujęcia

6

PIASECZNO Od kilkunastu dni mieszkańcy Zalesia Dolnego i Kamionki zgłaszają problemy z dostępem do wody. Niskie ciśnienie w kranach występuje zwykle wieczorem


Największe problemy z wodą mają mieszkańcy Kamionki, Zalesinka, Zalesia Dolnego i Wólki Kozodawskiej

– Czasami jest tak, że wody w kranie nie ma wcale – denerwuje się pani Anna, mieszkanka Zalesia Dolnego. – Ten problem dotyczy wielu mieszkańców. Nie wiem, dlaczego miasto nie szuka nowych ujęć wody, mimo że cały czas przybywa mieszkańców.
Nasza czytelniczka próbowała skontaktować się w sprawie niskiego ciśnienia wody z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji (PWiK).
– Poinformowano mnie, że brakuje wody, bo ludzie podlewają ogródki i nic nie da się z tym zrobić – relacjonuje zdesperowana kobieta. – Poradzono mi, żebym poczekała aż podlewający pójdą spać…
Sprawa niedoboru wody jest na tyle poważna, że podczas ostatniej sesji rady miejskiej poruszył ją radny Michał Rosa.
– Na terenie Zalesinka i Zalesia Dolnego ludzie nie mogą się spokojnie umyć – mówił radny. – W ostatnich latach takich problemów nie było.
Paweł Wojciechowski, prezes zarządu PWiK twierdzi, że problemy z ciśnieniem wody w godzinach porannych i popołudniowych oraz w weekendy spowodowane są zwiększonym jej zużyciem przez mieszkańców, co wynika z podlewania przydomowych ogródków.
– Problem dotyczy przede wszystkim Zalesia Dolnego, Kamionki i Wólki Kozodawskiej – mówi Paweł Wojciechowski. – Sytuację w wymienionym obszarze poprawi oddanie do użytku obecnie modernizowanej stacji „Bobrowiec” oraz stacji „Żeromskiego” , z której wodę będzie można przetłoczyć w kierunku Zalesia Dolnego przejściem pod torami kolejowymi na wysokości ul. Nadarzyńskiej.

Tomasz Wojciuk

6 KOMENTARZE

  1. Panie prezes KIEDY SIĘ POPRAWI – KONKRETY A NIE TYLKO LANIE WODY.
    Wody w kraju jest mało dlatego woda pitna do wylewania – podlewani jest marnowana i powinna kosztować kilka razy drożej a na początek tyle ile woda + ścieki tzn w trybie pilnym zlikwidować dodatkowe wodomierz do podlewania.

  2. Wieczorami również w Głoskowie Letnisko z braku ciśnienia wody nie chce działać zmywarka. Ostatnio muszę nastawiać ją na godzinę 2 w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię