W Górze Kalwarii nastanie moda na recykling

1

GÓRA KALWARIA Już za tydzień grupa dzieci i młodzieży z kalwaryjskiego Ośrodka Kultury pod okiem projektantki mody Anny Kubisz będzie nadawała „drugie życie” elektro śmieciom

Peruka z cienkiego miedzianego drutu? Sukienka z elementami starego komputera? A czemu nie! Anna Kubisz, która jest artystką, projektantem oraz fotografem, często zaskakuje swoimi pomysłami i ich niebanalną realizacją. W swoich pracach wykorzystuje mechanizmy, które „ożywia”, m.in.: pręty czy koła zębate. Jej sztuka jest odważna i zachwyca otwarte umysły, a jej prace wykorzystywane są do aranżacji wnętrz firm, m.in. agencji reklamowych oraz nabywane przez nieszablonowych kolekcjonerów sztuki współczesnej. Podczas wydarzenia „Tajemnice Recyklingu” we wrześniu 2018 r. wspólnie z gwiazdami i dziennikarzami (m.in. Agnieszką Rylik, Olgą Borys, Agnieszką Wielgosz i Iloną Felicjańską) stworzyła wyjątkowe stylizacje z recyklingu, który zwróciły uwagę mediów i stały się początkiem pomysłu kampanii „Moda na recykling”.
Właśnie w ramach kolejnej edycji „Mody na recykling” Anna Kubisz będzie 28 marca gościem Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii, gdzie poprowadzi warsztaty z dziećmi z sekcji plastycznej. Projekt edukacyjno-ekologiczny, nad którym honorowy patronat objął burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, ma na celu szerzenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Projektantka już 22 marca odwiedzi zakład w Górze Kalwarii, który zajmuje się recyklingiem urządzeń elektrycznych i elektronicznych, aby wybrać w nim przydatne (ale i bezpieczne!) materiały do przygotowania stylizacji. Następnie 28 marca (od godz. 17) dzieci, pod okiem Anny Kubisz, będą je wykonywały w trakcie warsztatów w Ośrodku Kultury.
Podczas II etapu projektu, we wrześniu w Warszawie, będzie zorganizowany wielki pokaz mody recyklingowej, w trakcie którego gwiazdy i znani dziennikarze zaprezentują na wybiegu stylizacje przygotowane przez dzieci z sześciu miast, w tym Góry Kalwarii.

1 KOMENTARZ

  1. … 22 marca odwiedzi zakład w Górze Kalwarii, który zajmuje się recyklingiem urządzeń elektrycznych i elektronicznych… – który to zakład?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię