W hołdzie powstańcom

1

POWIAT 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji na terenie powiatu piaseczyńskiego odbędą się uroczystości podczas, których złożymy hołd jego bohaterom

W Piasecznie 1 sierpnia 2022 o godz. „W” odbędzie się msza święta w intencji ofiar Powstania Warszawskiego z udziałem Chóru Lira i Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej. Następnie wysłuchamy przemówień okolicznościowych oraz nastąpi złożenie wiązanek przy Kwaterze Wojennej na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Kościuszki 44 w Piasecznie

Gminna uroczystość  w Górze Kalwarii z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpocznie się o godz. 17.15 przed kamieniem pamiątkowym przy ul. por. Białka. W programie m.in. przemówienie burmistrza, wspólna modlitwa, występ uczniów ze szkoły w Baniosze oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.

CZYTAJ TAKŻE:  Wpadło 14 rowerzystów, wynik policyjnej kontroli z powietrza

W Konstancinie-Jeziornie władze samorządowe złożyły kwiaty i zapaliły znicze w miejscach pamięci – na kamieniu upamiętniającym poległych żołnierzy Samodzielnego Batalionu Narodowych Sił Zbrojnych Armii Krajowej, przy rondzie św. Jana Pawła II (godz. 9.00) oraz pod tablicą poświęconą batalionowi im. bryg. Czesława Mączyńskiego na os. Mirków (godz. 9.15). O godz. 17.00 jak co roku odbędą się uroczyste obchody rocznicy Powstania Warszawskiego na Cmentarzu Powstańców Warszawy w Powsinie. W godzinę „W” zawyją syreny alarmowe, a świat zatrzyma się na minutę, by oddać hołd powstańcom.

W Tarczynie uroczystości rocznicowe odbędą się 1 sierpnia o godz. 17.00 na rynku.

1 KOMENTARZ

 1. Jak kibole Legii wznoszą w górę odpalone race na tle transparentu „pamiętamy”, to ja wcale nie jestem pewien, co oni tam niby pamiętają i co chcą czcić.

  Jakby co, to przypominam: marsze z pochodniami historycznie kojarzą się z marszami nazistowskimi oraz z późniejszymi marszami faszyzującej skrajnej prawicy. Jak ktoś chce czcić powstanie warszawskie takimi marszami, to brzydko to pachnie i brzydko się kojarzy.

  Wyjaśniam: powstańcy warszawscy nie byli nazistami ani ich pobratymcami. Oni walczyli z nazistami. Bardzo możliwe, że przynajmniej niektórzy z nich w grabach się przewracają, widząc, jak ich się „czci”.
  Uprzejmie proszę: ciszej nad tymi grobami, gówniarze!
  Race zostawcie sobie na mecze.
  Może was to zdziwi, ale Powstanie Warszawskie i jego skutki nie miały nic wspólnego z meczem Legii z jakimś innym klubem, nawet z takim, z którego kibolami macie kosę.
  Można powiedzieć: niestety… :(:(:(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię