W imprezie wzięli udział zawodnicy z siedmiu państw. Uhonorowano też wybitną łyżwiarkę

0

PIASECZNO W ostatni weekend na warszawskim Torwarze już po raz dziewiętnasty odbyły się międzynarodowe zawody łyżwiarskie MiniEuropa, organizowane przez klub Euro 6. Podczas imprezy uhonorowano pamiątkowym pucharem Elżbietę Koczybę, 7-krotną mistrzynię Polski w łyżwiarstwie figurowym, która mieszka na terenie gminy Piaseczno


Elżbieta Koczyba odbiera pamiątkowy puchar Fot. Krzysztof Patrycy

Ale nie był to jedyny akcent związany z Piasecznem. W gronie dwudziestu dziewczynek startujących w kategorii klasy wstępnej, była też wychowanka piaseczyńskiego klubu Lutz Piaseczno Hania Potyra. Inni zawodnicy z tego klubu w zawodach nie startowali, bo przebywają aktualnie na obozie łyżwiarsko-narciarskim w polskich Tatrach. Niemniej jednak emocji było co niemiara, bo na Torwarze rywalizowali zawodnicy z aż siedmiu państw, przy czym najmłodsi mieli zaledwie cztery lata.
Medale zwycięzcom wręczała zaproszona jako gość honorowy Elżbieta Koczyba, 7-krotna Mistrzyni Polski w jeździe figurowej na lodzie. Obecnie przekazuje ona swoją wiedzę jako trener młodym łyżwiarzom, trenującym w klubie Lutz Piaseczno. Rodzina Koczybów od lat związana jest z łyżwiarstwem. Mąż pani Elżbiety, Emanuel Koczyba startował z sukcesami w konkurencjach solowych oraz tańcu na lodzie. Po zakończeniu kariery zawodniczej był wybitnym trenerem, który wychował wiele pokoleń polskich łyżwiarzy. Córka i wnuczka seniorów rodu również związane są dziś z łyżwiarstwem. Doceniając wkład Elżbiety Koczyba w rozwój tego pięknego sportu, organizatorzy zawodów uhonorowali ją pamiątkowym pucharem.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię