W Jedności Żabieniec grają również rodzice

1

PIASECZNO Na stadionie miejskim w Piasecznie ruszyła nowa inicjatywa klubu piłkarskiego Jedność Żabieniec. Podczas gdy młodzi piłkarze trenowali obok, w tym samym czasie dorośli grali na krytym boisku rekreacyjnie

Wszystko zaczęło się w ostatni czwartek wieczorem. Prezes Jedności Żabieniec Paweł Sawa zaproponował by rodzice dzieci trenujących w klubie i osoby w jakiś sposób z nim związane także trochę się poruszały.
– Zaczynamy tworzyć również coś dla dorosłych rekreacyjnie – mówi Paweł Sawa. – Chcemy budować jedność w Jedności. Cały czas rozwijamy klub, a integracja dorosłych zaangażowanych w rozwój „młodych Żabieniaków” na pewno wniesie wiele pozytywnych bodźców do jeszcze większego zaangażowania. Zdaję sobie sprawę, że ta akcja bardziej skierowana jest do mężczyzn, ale mamy również coś dla chętnych kobiet, dlatego jak tylko ustabilizuje się pogoda, to wracamy z „aktywnymi wtorkami”. To już są zajęcia wykorzystujące położenie klubu w Żabieńcu, dzięki któremu możemy korzystać z uroków lasów chojnowski podczas wspólnego biegania.
W zeszłą sobotę klub zorganizował również akcję sprzątania obiektu klubowego zakończoną wspólnym ogniskiem. To jednak nie koniec pomysłów.
– Zaczęliśmy od luźnego grania w czwartki, ale dalszym etapem ma być stworzenie ligi dla rodziców klubów gminy Piaseczno – zapowiada prezes Jedności Żabieniec.

Tyl.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię