W Józefosławiu powstaną dwa nowe ronda

3

PIASECZNO Nowe ronda powstaną na dwóch newralgicznych skrzyżowaniach – Wilanowskiej z Cyraneczki i Wilanowskiej z Geodetów. Jeszcze w tym roku gmina planuje przeprowadzić procedury przetargowe


Rondo na skrzyżowaniu ulic Wilanowskiej i Cyraneczki ma podnieść bezpieczeństwo przy jednoczesnym zapewnieniu płynności ruchu

Skrzyżowanie ulic Wilanowskiej i Cyraneczki jest miejscem częstych kolizji, na co zwracała podczas ostatniej sesji uwagę radna Katarzyna Krzyszkowska-Sut. – Proszę o przyspieszenie prac na tym skrzyżowaniu, bo panuje tam bardzo duży ruch – zwróciła się do burmistrza w formie interpelacji. Na skrzyżowaniu ma zostać wykonane przejazdowe rondo. Podczas najbliższej sesji, 22 listopada gmina zabezpieczy na ten cel środki – łącznie około 270 tys. zł. – Przetarg na realizację tego zadania chcemy ogłosić jeszcze w tym roku, tak, aby prace można było zacząć wiosną – mówi Włodzimierz Rasiński, naczelnik gminnego wydziału infrastruktury i transportu publicznego.
Rondo turbinowe, w którym potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie będą się przecinały ma powstać także na niezwykle ciężkim dla kierowców skrzyżowaniu ulic Wilanowskiej, Geodetów i Energetycznej. Trwa przyjmowanie ofert przetargowych, które niedługo mają zostać otwarte. – Będziemy chcieli jeszcze w tym roku wprowadzić wykonawcę na plac budowy – deklaruje Włodzimierz Rasiński.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Dziś 5 min. mąż czekał na Geodetów, żeby przejechać przez Wilanowską, na skrzyżowaniu Julianowskiej i Okulickiego też jest jeden wielki koszmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię