W Lesznowoli oświata zarządzana modelowo! Edukacja na 6+

2

LESZNOWOLA – „Gmina Lesznowola prowadzi oświatę w sposób efektywny, nowoczesny, skuteczny, w oparciu o najwyższe standardy jakościowe…” – tak kapituła Konkursu „Samorządowy Lider Edukacji” oceniła lesznowolską oświatę przyznając gminie po raz kolejny prestiżowe nagrody.

W Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, 13 października gmina Lesznowola otrzymała dwie ważne nagrody – „Samorządowy Lider Edukacji 2018” oraz wyróżnienie „PRIMUS”.
Pierwsza z nich, to Certyfikat przyznany w ramach VIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządowych Województw. Certyfikat potwierdza, że gmina Lesznowola prowadzi politykę oświatową w sposób efektywny, nowoczesny, skuteczny, w oparciu o najwyższe standardy jakościowe, a wdrażane działania edukacyjne cechują się nowoczesnością i prekursorstwem.
Druga nagroda, to wyróżnienie potwierdzające, że nagrodzona jednostka samorządu terytorialnego należy do grona najbardziej innowacyjnych, efektywnych i skutecznych polskich samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą.
W opinii recenzentów zasiadających w Komisji Certyfikacyjnej gmina Lesznowola po raz kolejny wyróżniła się wartościowymi pomysłami, oryginalnymi inicjatywami, a przede wszystkim konsekwencją, wytrwałością i systematycznością w realizowaniu działań oświatowych. Ponadto, członkowie kapituły stwierdzili, że oświata w Gminie Lesznowola zarządzana jest modelowo, z uwzględnieniem lokalnych potrzeb, w duchu dialogu społecznego, z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi i rozwiązań programowych i organizacyjnych. Wdrażana strategia oświatowa cechuje się spójnością i profesjonalizmem.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Samorządy ocenia komisja ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II). samorządów w sferze zarządzania oświatą. Samorządy, które spełnią określone regulaminem Programu kryteria i uzyskają pozytywną recenzję ekspertów, otrzymują certyfikat i tytuł „Samorządowego Lidera Edukacji”.

Urząd Gminy Lesznowola

2 KOMENTARZE

  1. A kogo interesują jeszcze te nagrody? Dzieci uczą się w Nowej Iwicznej w każdym mysim kącie… Wstyd, po prostu wstyd, a tu nagroda… Haha i ha…

  2. Za ten CEiS drogi niczym wieżowiec w Dubaju, za te pobudowane lub rozbudowane na papierze szkoły… Kolejny shit kupiony za pieniądze podatników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię