W Lesznowoli rusza budowa trasy S7. Wojewoda wydał ZRID na część odcinka B

5

LESZNOWOLA Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy fragmentu południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 Warszawa – Grójec. Chodzi o część odcinka B od węzła Lesznowola (bez węzła) w kierunku Grójca o długości 1,3 km


Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to tyle, że wyłoniona w przetargu firma może wkraczać na plac budowy i realizować inwestycję. Grunty znajdujące się pod drogą automatycznie przeszły na rzecz skarbu państwa, a ich właściciele otrzymają zapłatę w ramach specustawy. Zadanie B, stanowiące jeden z trzech odcinków trasy S7 Warszawa-Grójec, zostało podzielone na dwie części. Pierwsza część od węzła Lesznowola w kierunku Grójca ma 1,3 km, a druga to dalsze ok. 13,5 km kończące się na węźle Tarczyn Północ.
Realizacja części odcinka B będzie obejmowała budowę dwóch jezdni po dwa pasy ruchu (z rezerwą na trzeci pas) na długości ok. 1,3 km, systemu odwodnienia terenu oraz urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Dla pozostałej 13,5-kilometrowej części odcinka B cały czas toczy się postępowanie administracyjne o wydanie decyzji ZRID.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Wielkie dzięki za informacje na ten temat – trzymamy kciuki jako mieszkańcy za szybką realizację inwestycji i prosimy o więcej informacji o tej tak ważnej trasie dla Piaseczna.

  2. Dobrze, że powstaje odcinek B i C, ale w pierwszej kolejności czekamy na odcinek A do Warszawy, z którego jak mniemam po rozmowie z sąsiadami będziemy korzystać najczęściej!

  3. Cóż z tego, że powstanie S7 (bardzo kibicuję tej inwestycji), jak nadal z Piaseczna nie będzie jak dojechać do węzła Lesznowola?
    Brakuje cały czas 721 bis!!!! Bez tej inwestycji, Słoneczna będzie stała, jak stoi… A wszystko prze jedną rodzinę Państwa Król….ch, którzy blokują inwestycję i cały czas torpedują decyzje środowiskowe.
    Niestety procedura jest taka, ze należy rozpatrywać bezsensowne zażalenia, co trwa, i przez to uatwienia dla kilkudziesięciu tysięcy osób jest odkładane…

  4. w tytule artykułu ….” wojewoda wydał ….. ? Co takiego wydał wojewoda ???? Nie pierwszy raz trzeba sie domyśleć o co chodzi . Czy ktoś sprawdza te artykuły przed opublikowaniem ??????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię