W lesznowolskim samorządzie szykuje się prawdziwa rewolucja! Kania i Wilusz wicewójtami?

26

LESZNOWOLA Nastąpią zmiany na stanowiskach wicewójtów gminy Lesznowola. Objąć je mają dotychczasowi radni Mirosław Wilusz i Marcin Kania – dowiedział się nasz portal

Krążą dziwne plotki – skomentował Mirosław Wilusza. Czy oby na pewno plotki? Dotarliśmy do postanowienia Komisarza Wyborczego z dnia 2 lipca o w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Rady Gminy Lesznowola Mirosława Wilusza na skutek pisemnego zrzeczenia się mandatu.
Niemożliwe – reaguje radny na tę informację, ale zapytany wprost dlaczego zrzekł się mandatu i czy ma to związek z powołaniem go na funkcję wicewójta Lesznowoli wzbrania się od odpowiedzi. – Nie chciałbym wypowiadać się w tej sprawie – mówi Mirosław Wilusz. – Formalnie wciąż pozostaję radnym – dodaje wymijająco.
Temu nie da się zaprzeczyć – postanowienie komisarza zostanie teraz przekazane do Wojewody Mazowieckiego oraz Przewodniczącej Rady Gminy Lesznowola. Gdyby nasze informacje się potwierdziły zrzeczenie się mandatu radnego byłoby w pełni uzasadnione, gdyż nie można jednocześnie być radnym i wicewójtem.
Radny Marcin Kania też nie chce potwierdzić informacji o ewentualnym powołaniu go na funkcję wicewójta Lesznowoli.
– Wkrótce będzie oficjalna informacje w tej sprawie – ucina krótko i prosi by wstrzymać się ze spekulacjami na ten temat.
Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z wójt gminy Marią Jolantą Batyską-Wąsik, ale bez powodzenia. Źródła naszych informacji wydają się jednak pewne i bardzo wiarygodne, a zachowawcza postawa obu radnych wskazuje na to, że prawdopodobnie już wkrótce poznamy nowych wicewójtów gminy Lesznowola.

Adam Braciszewski

26 KOMENTARZE

  • O, odezwał się pewno jeden z nominowanych. Każdy byłby lepszy od tych osób. Niby radni a na garnuszku podatnika gminnego od lat. Wstyd.

   • Nie wiesz co piszesz.Tak jest na calym świecie.Na garnuszku sa poslowie senatorzy ,rząd.europoslowie,prezydeci miast,soltysi.

 1. Cieszę się, że nie tylko ja uważam, że pani wójt powinna pożegnać się ze stanowiskiem. Mam nadzieję, że mianowanie Kanii na stanowisko wicewójta będzie przysłowiowym gwoździem do trumny.

  • No, a pan Marcin Kania cyknie kolejną fotkę załatanej dziury w chodniku, albo nowego odcinka asfaltu położonego za nasze podatników pieniądze i zamieści na facebooku Mieszkańcy Gminy Lesznowola, którego jest administratorem, bo nie wiem czy wszyscy o tym wiedzą. Tak aby wszyscy myśleli, że jest sprawnym samorządowcem.

 2. Od dawna mówi się o tym, że Kania jest namaszczony przez Batycką i że to on obejmie schedę po jej odejściu w kolejnej kadencji, więc treść tego artykułu mnie nie zaskakuje. Z drugiej strony nie przestaje mnie szokować jak ludzie pokroju p. Kani mogą zajmować stanowiska wymagające społecznego zaufania. Zgadzam się z wpisem „Rozczarowanego”. Wstyd!

 3. Chodzi o to, aby urzędy piastowały osoby tego godne. Propozycja powołania kogoś takiego na wicewójta po prostu nie mieści mi się w głowie. To są kpiny z instytucji państwa.

 4. Pani wójt, wygrywała pani wybory dzięki nam, mieszkańcom całej gminy a promuje pani tylko Mysiadlo, które niekoniecznie przepada za Panią. I jeszcze tak mierne osoby mają objąć tak ważne funkcje. Dołączam się do wpisów. Nie wstyd pani?

 5. Dokladnie Mieszkancu Mysiadla zazdrosc. Nic od siebie ludzie tylko krytykowac. Jak jest potrzeba to do Kani ale jak ma awansowac to juz wstyd Tez czekam na lepszą kandydature. O drugim z Panow sie nie wypowiadam bo nie znam jego dokonan

 6. Drogi Mieszkańcu Mysiadła, wspomniany przez Pan radny nie jest i nigdy nie był najbardziej pracowitym radnym, a to że namiętnie promuje się na założonej przez siebie stronie na FB („mieszkańcy gminy lesznowola”) o niczym nie świadczy, o jakiej zazdrości Pan mówi? Tu chodzi o to o czym pisze Pan „Kolejny Rozczarowany” i znakomita większość tutaj obecnych. Ma racje Pan „Miś Kazek” w kolejnych wyborach będzie okazja zmienić ten układ, to zależy wyłącznie od nas wyborców i rzeczywiście trochę jest tak jak pisze Pani „Celine”, że skupiamy się zbytnio na krytykowaniu. Za jakiś czas będziemy mieli okazję, aby zagłosować na godnych reprezentantów. Nie marnujmy szans, nie gadajmy tylko działajmy.

 7. No i zagadka się rozwiązała. Już wiemy co jest powodem powołań tych panów na wicewójtów; pani Wójt została zgarnięta przez CBA, a mianowania akurat tych nie są przypadkowe. Niezły cyrk, na całą Polskę.

 8. Moim zdaniem to jest kompromitacja wumiaru spradliwosci i sejmu.sprawa powinna byc jasna albo winna albo nie winna.takimi rozwiazaniamy powinien zajac sie sejm.Pani Wojt jak by miala informacj jasna to by tego nie zrobila.

 9. A ktoś z Państwa wie jakie funkcje w Gmnie pełnią p. Kania i p. Wilusz skoro zrzekli się madatów. Pan Kania na swoim facebookowym forum „Mieszkańcy Lesznowoli” się lansuje jakby miał ciągle wpływy w radzie gminy. To jak jest, ktoś wie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię