W marcu nowe stawki za śmieci

0

PRAŻMÓW Podczas sesji, która odbyła się pod koniec stycznia radni uchwalili nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych z terenu gminy Prażmów. Nowe taryfy wchodzą w życie od poniedziałku 1. marca.

 

Od 1 marca 2021 r. w gminie Prażmów ulegają zmianie stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Przegłosowano je na sesji Rady Gminy Prażmów 29 stycznia 2021 r..Wysokość opłaty będzie zależna od częstotliwości odbioru odpadów.

W miejscowościach: Biały Ług, Bronisławów, Chosna, Dobrzenica, Błonie, Gabryelin, Jaroszowa Wola, Jeziórko, Kędzierówka, Kol. Gościeńczyce, Koryta, Krępa, Ludwików, Ławki, Nowe Wągrodno, Nowy Prażmów, Prażmów, Wągrodno, Wilcza Wólka, Wola Prażmowska, Wola Wągrodzka, Zadębie i Zawodne stawka wynosi będzie odpowiednio 31 zł za osobę, jeżeli bioodpady nie są kompostowane oraz 27 zł za osobę, jeżeli bioodpady są kompostowane we własnym zakresie.

Odbiory w tych miejscowościach wyglądają następująco:

  • tworzywa sztuczne i metale – jeden raz w miesiącu,
  • papier, szkło – raz na 2 miesiące,
  • odpady zmieszane – dwa razy w miesiącu,
  • bioodpady (w okresie odbioru od kwietnia do listopada) – dwa razy w miesiącu

W miejscowościach: Ustanów, Łoś, Uwieliny, Piskórka i Krupia Wólka, stawka będzie wyższą i wynosi odpowiednio 36 zł za osobę, jeżeli bioodpady nie są kompostowane i 32 zł za osobę, jeżeli bioodpady są kompostowane we własnym zakresie.

Odbiory w tych miejscowościach wyglądają następująco:

  • papier, szkło, tworzywa sztuczne i metale – jeden raz w miesiącu,
  • odpady zmieszane – dwa razy w miesiącu,
  • bioodpady (w okresie odbioru od kwietnia do listopada) – dwa razy w miesiącu

Osoby, które nie będą prawidłowo segregować śmieci zapłacą aż 92 zł od osoby

Gmina informuje, że zawiadomienia o zmianie stawek za odbiór odpadów komunalnych są generowane i sukcesywnie wysyłane za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz sołtysów do wszystkich mieszkańców.

Nową deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi trzeba złożyć tylko wówczas gdy w gospodarstwie domowym zaszły zmiany co do ilości zamieszkiwanych osób lub sposobu segregacji odpadów komunalnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię