W mieście nie zawisną świąteczne iluminacje

2

GÓRA KALWARIA W Górze Kalwarii od pierwszego grudnia zostanie wcielony plan oszczędnościowy. Na jego liście jest m.in. wygaszanie latarni, ale nie tylko. Nie zobaczymy też świątecznych iluminacji

 

Zgodnie z ustawą z 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej, która zobowiązuje gminy i jej jednostki do zaoszczędzenia od 1 grudnia 2022 r. 10 proc. zużywanej energii elektrycznej*, władze gminy Góra Kalwaria podjęły w tej kwestii decyzję:

  • od 1 grudnia w całej gminie nastąpi wyłączenie latarni ulicznych w godzinach 0.00-4.30. Oświetlenie uliczne zużywa łącznie 52 proc. energii elektrycznej, za którą płaci gmina. W okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra, czas działania oświetlenia zostanie wydłużony.
  • w bieżącym roku nie będzie uruchomione lodowisko miejskie. Utrzymanie ślizgawki, szczególnie w okresie dodatnich temperatur jest bardzo energochłonne.
  • na ulicach w mieście i gminie nie zostaną w tym roku zamontowane iluminacje świąteczne. Na rynku stanie choinka, która będzie również wygaszana w godzinach nocnych.

2 KOMENTARZE

  1. Oświetlenie uliczne nie wchodzi do ustawowego obowiązku ograniczenia o 10%.

    Gmina może wyłączyć latarnie, co da jej oszczędność i zmniejszy bezpieczeństwo, ale nie może się tłumaczyć tą ustawą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię