W mieście powstaje nowy parking

3

PIASECZNO Przy dworcu PKP gmina buduje kolejny parking, na którym zmieści się ponad 40 samochodów


– Mimo że w dobie pandemii nasi mieszkańcy rzadziej korzystają z komunikacji zbiorowej, realizujemy to zadanie, bo na terenie miasta brakuje miejsc parkingowych – mówi burmistrz Daniel Putkiewicz. Niewielki parking powstaje w miejscu, w którym do niedawna znajdowała się stacja LPG. W tej chwili trwają tu intensywne prace brukarskie. Na parkingu zmieści się 41 samochodów. Oprócz tego zaplanowano trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to niemal 270 tys. zł.

TW

3 KOMENTARZE

 1. „Na parkingu zmieści się 41 samochodów. Oprócz tego zaplanowano trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych.”
  ======================
  Intrygujące.
  Rozumem, że te miejsca dla niepełnosprawnych będą jakieś inne, niż dla samochodów? Może stojące – takie, żeby „kulawy” mógł się tam „zaparkować” w pozycji pionowej, podpierając się laską? A wózek inwalidzki na takim miejscu się zmieści, żeby go tam zostawić i dalej się poczołgać? A może wręcz przeciwnie – będzie tam mógł stanąć TIR, z którego wytoczą się osoby z niepełnosprawnościami (bo taka obecnie obowiązuje terminologia)?
  Bardzo proszę Pana Redaktora o wyjaśnienie, bo znajomi „kulawi” molestują mnie w tej kwestii jako dyżurnego komentatora PN.

 2. Dobrze że powstaje ten parking, Ale ta „kostka” to słaby materiał. Nie szukać daleko – parkingu przy Poniatowskiego albo przy nadarzyńska. Jeden sezon i tak kostka lata na wszystkie strony 🙁 Ale będzie na co znowu kasę wydać…
  I ten Choin na środku-robi robotę

 3. Szkoda, że to co zrobione jest później takie zaśmiecone i nie ma chętnych do posprzątania (przy Poniatowskiego), chodniki nowe i zaraz zasypane petami i śmieciami. Ciekawe kiedy Gmina zajmie się ekologią i edukacją ludzi, którzy nadal nie rozumieją problemu???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię