W mieście powstanie nowy basen! Koncepcja jest prawie gotowa

4

PIASECZNO Na działce przy ul. Chyliczkowskiej, na której dziś rosną porzeczki, gmina chce zbudować ogromny kompleks sportowy z krytym basenem, halą sportową i lodowiskiem. Prawdopodobnie w grudniu będzie gotowa koncepcja inwestycji


Przypomnijmy. Ponad rok temu gmina przejęła od Agencji Nieruchomości Rolnych 9-hektarową działkę przy ul. Chyliczkowskiej. Teraz trwają prace nad koncepcją budowy kompleksu sportowego o wartości kilkudziesięciu milionów złotych, który ma powstać tam w ciągu najbliższych kilku lat. Z naszych informacji wynika, że jako pierwszy zostanie wybudowany basen o długości 33 m i głębokości 2 m, z równym dnem. Basen ma być dzielony specjalnym pomostem. Dlaczego jego długość będzie wynosiła akurat 33 m? Otóż chodzi o to, aby z obiektu mogli korzystać nie tylko pływacy, ale także zawodnicy uprawiający piłkę wodną (dla mężczyzn taka właśnie jest długość boiska) oraz sekcja pływania synchronicznego. Przy basenie ma znaleźć się widownia na 500 miejsc, ale także strefa rekreacyjna z brodzikiem dla dzieci, jacuzzi, saunami i dwoma zjeżdżalniami. Obok basenu krytego ma powstać także basen zewnętrzny o wymiarach 10×20 m z brodzikami i kolejną zjeżdżalnią. Drugim obiektem, wchodzącym w skład kompleksu, ma być pełnowymiarowe lodowisko o powierzchni 1800 m kw. Będzie ono przystosowane nie tylko do łyżwiarstwa figurowego, ale także szybkiego, short tracka i hokeja. Obok lodowiska również znajdzie się 500 miejsc siedzących, a kolejne 200 będzie można dostawić. Trzecią inwestycją, planowaną na terenie przy Chyliczkowskiej będzie ogromna, 2-kondygnacyjna hala sportowa, przeznaczona do uprawiania bardzo różnych dyscyplin, od gier zespołowych, aż po sporty walki. Wokół hali planowana jest widownia na 2000 miejsc. Cały kompleks ma być niezwykle nowoczesny i umożliwiać organizowanie zawodów nie tylko na poziomie krajowym, ale także międzynarodowym.

TW

4 KOMENTARZE

      • Zgadzam się. Ale budowa tak dużego obiektu powinna iść w parze z poprawą infrastruktury. Myślę że będą potrzebne przebudowy. A bez sensu jest to że świeżo skończona przebudowa Chyliczkowskiej rozpocznie się na nowo za jakiś czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię