W mieście trwa przycinanie drzew. Potrwa do końca marca

0

PIASECZNO Zima to idealna pora na wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych drzewostanu. Mnóstwo prac na terenie miasta prowadzi Spółdzielnia Mieszkaniowa „Jedność”. – Wiele z nich odbywa się na wniosek mieszkańców – tłumaczy Stanisław Zawadzki, prezes spółdzielni– Wzdłuż wyboistej ścieżki ciągnącej się od ul. Powstańców Warszawy do ul. Wojska Polskiego równolegle do ul. Okulickiego, zaraz obok chodnika od strony bloków rosną stare drzewa, które zagrażają przechodniom – zaalarmowała nas kilka dni temu Halina Grzybowska. – Konary niektórych drzew są tak mocno nachylone, że prawie leżą nad chodnikiem. Wystarczy silny wiatr i dojdzie do nieszczęścia.
Drzewa rosną na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej „Jedność” i niedługo po zgłoszeniu naszej czytelniczki zostały przycięte. Usunięto suche lub zagrażające bezpieczeństwu gałęzie, skrócono i uformowano też korony.
– Są to standardowe zabiegi, których wykonujemy teraz wiele – informuje Stanisław Zawadzki, prezes SM „Jedność”. – Przycinki będziemy prowadzić do końca marca, bo potem zaczyna się okres lęgowy ptaków. Większość mieszkańców jest zadowolonych z naszych działań. Wiele osób pisze też do nas podania z prośbą o wykonanie konkretnych zabiegów. Z reguły przychylamy się do tych sugestii, choć czasami są pewne kontrowersje…
Ostatnio sporo emocji wzbudził pomysł usunięcia około 15 drzew przy ul. Kusocińskiego 7 i 9. – Mieszkańcy sami o to zabiegali, bo drzewa zasłaniały im światło – mówi prezes Zawadzki. – Niestety, dwie osoby były przeciwne wycince i teraz trwa w tej sprawie pat. Ostatecznie to starostwo zdecyduje, czy będziemy mogli usunąć drzewa.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię