W Mysiadle budują Selgros

0

LESZNOWOLA Przy skrzyżowaniu ulicy Puławskiej i Kuropatwy w Mysiadle rozpoczęto budowę hurtowni spożywczej Selgros Cash&Carry. W ramach inwestycji ma zostać przebudowany także istniejący układ drogowy


Na placu budowy na razie realizowane są roboty ziemne. Mimo to rozmach inwestycji i obszar, na którym jest ona prowadzona mogą budzić respekt. Tym bardziej, że jak się okazuje, obejmie ona nie tylko budowę obiektu, ale także poszerzenie ulicy Kuropatwy na odcinku około 500 m (wzdłuż granicy dawnego KPGO Mysiadło), od ulicy Puławskiej do wysokości numeru 32 – 28C w kierunku Józefosławia, gdzie planowane jest rondo.
– Poszerzony odcinek ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku – informuje lesznowolski radny Marcin Kania. – Obok drogi powstanie też ścieżka rowerowa i chodnik.

CZYTAJ TAKŻE:  Rozpoczęła się budowa nowego sklepu obok Selgrosa

Wszystkie prace mają zostać zakończone do 25 sierpnia tego roku.

TW

Selgros Cash and Carry – sieć hurtowni (tzw. cash and carry) dla przedsiębiorców – w szczególności dla gastronomii, cateringu, hotelarstwa, handlu detalicznego oraz instytucji opieki społecznej i placówek oświatowo-wychowawczych. Selgros Cash&Carry z centralą w Poznaniu jest częścią niemieckiego holdingu Transgourmet zajmującego się hurtową sprzedażą produktów żywnościowych. Udziałowcem Transgourmet Holding SE jest COOP, druga co do wielkości szwajcarska grupa handlu artykułami spożywczymi.

W 2014 Selgros posiadał 44 hurtowni na terenie Niemiec, 19 w Rumunii, 16 na terenie Polski i 8 w Rosji.

źródło: Wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię