W najbliższy weekend Imieniny Konstancji

1

KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę i niedzielę 18 i 19 lutego w Hugonówce odbędzie się doroczna impreza organizowana na cześć hrabiny Konstancji Skórzewskiej z Potulickich, matki założyciela Konstancina hrabiego Witolda Skórzewskiego


W dwudniowym programie obchodów Imienin Konstancji zaplanowano tym razem sporo atrakcji nawiązujących do czasów powstania letniska. Imieninom patronki miasta będą towarzyszyły m.in. warsztaty, spotkania oraz wieńczący obchody koncert. W sobotę 18 lutego podczas warsztatów będzie można wykonać koronkowe rękawiczki oraz biżuterię retro (godz. 15). O godz. 17 obędzie się spotkanie autorskie z prof. dr. hab. Ryszardem Nowickim i promocja jego książki „Wesele Marii Skórzewskiej z Michałem Ogińskim w świetle listu Marii Grzymała-Potulickiej z 1875 roku” wydanej z okazji 125-lecia powstania Konstancina. W niedzielę 19 lutego o godz. 14 rozpoczną się rodzinne warsztaty plastyczne „Moda z Czasów Konstancji”. Natomiast gościem specjalnym Imienin będzie Małgorzata Niezabitowska, która o godz. 16 opowie o swojej najnowszej powieści „Światłość i mrok”. Imprezę o godz. 18.30 zwieńczy koncert aktorki i wokalistki Katarzyny Dąbrowskiej „Kameralnie”. Podczas recitalu usłyszeć będzie można utwory mistrzów Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, a także piosenki znane z repertuaru Danuty Rinn, Kaliny Jędrusik, Czesława Niemena i kilka autorskich kompozycji Urszuli Borkowskiej. Bezpłatne wejściówki na niedzielne spotkanie i koncert do odbioru w kasie KDK od 16 lutego.

TW

1 KOMENTARZ

  1. 14 lutego to piękna data w historii Polski. 81 lat temu, 14 lutego 1942 r., Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. AK jest uważana za najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej przez Niemców Europie. Latem 1944 r. jej struktury liczyły ok. 400 tys. żołnierzy.
    Armia Krajowa była kontynuacją zawiązanej w nocy z 26 na 27 września 1939 r. przez grupę wyższych rangą oficerów z gen. Michałem Karaszewiczem-Tokarzewskim, przy współudziale prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego, konspiracyjnej organizacji Służba Zwycięstwu Polski. Stała się ona zalążkiem struktur cywilnych i wojskowych Polskiego Państwa Podziemnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię