W naszym powiecie padły WOŚP-owe rekordy

0

Tegoroczny, 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami – w gminach naszego powiatu padły rekordy zbiórek pieniężnych.

Najwięcej zebrano w Piasecznie – do puszek trafiło ponad 267 tysięcy złotych. Sztab w Górze Kalwarii zebrał ponad ponad 101 tys. złotych (rekord został pobity o prawie 26 tys.zł !), natomiast sztab w Konstancinie-Jeziornie – ponad 90 tys. złotych. To również rekord!
Sztab w Tarczynie zebrał ponad 30 tys. złotych, a więc również więcej niż w ubiegłym roku. W gminie Lesznowola i Prażmowie Orkiestra nie grała z takim rozmachem – sztaby działały przy szkołach.
Finałowi tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyło wiele atrakcji przygotowanych przez samorządy. Najbardziej hucznie orkiestra grała w Piasecznie, Górze Kalwarii i Konstancinie-Jeziornie – przebogata oferta kulturalna przyciągała mieszkańców, którzy hojnie zasilali WOŚP-owe puszki. W akcję tradycyjnie włączyli się nie tylko wolontariusze, ale także firmy i stowarzyszenia. Jedną z atrakcji WOŚP-u w Górze Kalwarii były lodowate kąpiele zorganizowane przez stowarzyszenia Morsy z Piassecziussets, w Piasecznie Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej zorganizowało przejażdżki drezyną… po rynku, na którym rozstawiono tory. Nie zabrakło też gwiazd – w Piasecznie wystąpił Rafał Brzozowski, a w Górze Kalwarii Maciej Zakościelny.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię