W niedzielę zagra WOŚP!

2

POWIAT Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wszystkich gminach naszego powiatu odbędę się zbiórki pieniędzy połączone z mnóstwem atrakcji


W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii wywołujących sepsę. W Piasecznie finał WOŚP na placu Piłsudskiego i skwerze Kisiela wystartuje o godz. 18. Planowana jest dyskoteka w klimacie lat 80. i 90. Gościem specjalnym imprezy, którą poprowadzi DJ Martin Rosa, będzie znany prezenter i dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. Oprócz tego planowany jest pokaz Teatru Ognia i mnóstwo wydarzeń towarzyszących, jak aukcja prac plastycznych, spektakle teatralne i występy artystyczne. Wydarzenie potrwa do godz. 20. W tegoroczny WOŚP włączy się także piaseczyńska wąskotorówka. Na stacji kolejki gościć będą Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi”, Muzeum Techniki radekbrzozowski.pl oraz Escape Service. Na odwiedzających będzie czekała drezyna, wystawiony zostanie też parowóz Px48. Stację można odwiedzać w godz. 10-16.
W niedzielę w Konstancinie-Jeziornie na ulicach miasta będzie kwestowało prawie 100 wolontariuszy. Finałowy koncert zaplanowano w Hugonówce. Wystąpią dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Przepióreczka, Egurrola Dance Studio, uczniowie z SP nr 6 z Opaczy, podopieczni sekcji tanecznych KDK i harcerze z Uroczyska Konstancin. O 16.50 przed Hugonówką odbędzie się pokaz Teatru Ognia Etnimus. Potem nastąpi dalsza część koncertu z udziałem m.in. Wilanowskiej Orkiestry Dętej, raperów i rockmanów. O godz. 20 kolejny finał WOŚP zwieńczy Światełko do Nieba. Koncerty w Hugonówce rozpoczną się o godz. 15, jednak wydarzenia towarzyszące będą odbywały się już od godz. 10. Z istotniejszych warto wymienić warsztaty rodzinne w Hugonówce, turniej brydża w willi Gryf czy II Bieg Rodzinny, który wystartuje o godz. 14 w parku zdrojowym.
W Górze Kalwarii, jak co roku zaplanowano mnóstwo wydarzeń, z których część rozpocznie się już 28 stycznia. W ośrodku Brzanka, który od niedawna ma nowego gospodarza, od godz. 14 będą odbywały się koncerty, które o 20 zwieńczy Jam Session i licytacja. 29 stycznia o godz. 10 wystartuje miasteczko camperowe, na miejscu będzie dostępna też wystawa figur filmowych, offroad i gra miejska dla dzieci. W dniu finału o godz. 10 w Baniosze odbędzie się ognisko z morsami, potem zaplanowano Bieg w Galotach, wspólne wejście do wody, a po nim saunę i jacuzzi. Na Placu Manewrowym od godz. 10 będzie odbywał się offroad, a potem – o godz. 20 – zaplanowano Światełko do Nieba. W hali sportowej przy ul. Białka będą odbywały się zawody sportowe, animacje dla dzieci i pokazy drużyny pożarniczej, zaś w pobliskim Ośrodku Kultury – koncerty (od godz. 14.40 do 19.30). Wydarzeniem towarzyszącym będzie bieg „Policz się z cukrzycą” na dystansie 5 km, który wystartuje z rynku o godz. 11.
W gminie Tarczyn 31. finał WOŚP będzie odbywał się w Rembertowie (ul. Strażacka 108). Impreza rozpocznie się o godz. 10 i zakończy o 20 tradycyjnym Światełkiem do Nieba. W programie m.in. animacje, występ iluzjonisty, liczne koncerty i licytacje.
W Lesznowoli WOŚP zagra tym razem w szkole w Mrokowie. Impreza zacznie się o godz. 14.30 i potrwa do 18. W programie m.in. pokazy tańca, występy uczniów, licytacja gadżetów WOŚP, loteria, kiermasz rzeczy nowych i używanych, malowanie buziek, kawiarenka, dyskoteka, spektakl teatralny.
W Prażmowie finał WOŚP zostanie zorganizowany na parkingu przed Szkołą Podstawową w Uwielinach. Impreza rozpocznie się o godz. 14 od koncertu Mr. Sebi. Potem będą pokazy uczniów, koncerty, licytacje, a na końcu – o godz. 20 – Światełko do Nieba.

TW

2 KOMENTARZE

  1. ble ble ble – artystów – ha ha – napisz Gwiazd, albo galaktyk najlepiej jak najdalej od nas ble ble a co oni potrafią jeden dubel drugi czternasty a nażywo młody mieszkańcu zacytuj np pierwszą linijkę hymnu państwowego i zapytaj tych artystów ble ble ble

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię