W niedzielę zagrają na szczytny cel

0

PIASECZNO W listopadowej edycji Grand Prix Piaseczna na starcie stanęło 135 zawodników, którzy w ośmiu kategoriach rywalizowali na rekordowej liczbie 24 stołów. A już w najbliższą niedzielę odbędzie się szczególny turniej charytatywny

Gościem specjalnym ostatniego Grand Prix był Filip Młynarski, były zawodnik KS Piaseczno, który w latach 90-tych dwukrotnie zdobywał Drużynowe Mistrzostwo Polski z piaseczyńską ekipą. Spora liczba osób ustawiła się w kolejce, aby choć chwilę poćwiczyć z tak doświadczonym zawodnikiem. Największym szczęściarzem okazał się Borys Massalski, zawodnik UKS Return, który wylosował indywidualny 30-minutowy trening z Młynarskim. Rady mistrza były na tyle skuteczne, że Borys w kategorii Open zajął ostatecznie wysokie czwarte miejsce. Najlepszy okazał się wychowanek klubu z Piaseczna (a obecnie trener młodzieży UKS Return) Maciej Kotarski. W juniorkach kolejny triumf odniosła z kolei Julia Balcerzak, a wśród amatorów bezkonkurencyjny był Rafał Suszycki.

W najbliższą niedzielę w sali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie odbędzie się czwarty turniej XXII edycji Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Będzie to turniej szczególny, ponieważ cały dochód z zawodów przeznaczony zostanie na leczenie zmagającego się z chorobą nowotworową Jerzego Bielawnego. Podczas imprezy odbędą się licytacje sprzętu sportowego oraz koszulek z autografami znanych tenisistów stołowych. Wśród nich będzie koszulka Marcosa Freitasa – Portugalczyka, który na swoim koncie ma siedem medali Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Ponadto swoje koszulki z autografami do licytacji przeznaczyli członkowie drużyny Mistrza Polski, Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki oraz gość specjalny turnieju, Filip Szymański. Szymański jest medalistą Mistrzostw Polski w tenisie stołowym oraz ćwierćfinalistą Mistrzostw Świata w Pingpognu. W trakcie zawodów będzie możliwość wylicytowania indywidualnego treningu z tym utytytułowanym zawodnikiem.
Kategorie: Dzieci, Dzieci-PRO, Junior, Junior-PRO, Amatorzy – start godz. 10; zapisy do godz. 9.30. Kategorie: Kobiety, Open, Gry Podwójne – start godz. 13, zapisy do godz. 12.30. Losowanie nagród – godz. 12.30.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię