W niedzielę zapraszamy na wycieczkę rowerową

0

PIASECZNO W niedzielę 23 września rowerzyści wyruszą na wycieczkę podsumowującą piaseczyńskie obchody ETZT. Wszystko to z myślą o środowisku.

Co roku, we wrześniu obchodzimy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Multimodalność – przesiadaj się i jedź”. Z tej okazji Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej UMiG Piaseczno wraz z Fundacją Violet Kiwi przygotował dwie wycieczki rowerowe z przewodnikiem. Pierwsza z nich, rozpoczynająca piaseczyńskie obchody ETZT, odbyła się 16 września, natomiast wycieczka kończąca ETZT zaplanowana została na 23 września. W tygodniu między wycieczkami Strażnicy Miejscy z Piaseczna prowadzili zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży ucząc zasad bezpiecznego zachowania pieszych i rowerzystów na drodze.
– Pragniemy zachęcić mieszkańców do korzystania z ekologicznych form transportu – mówi Daniel Putkiewicz, zastępca Burmistrza Gminy Piaseczno. – W prosty sposób, wybierając autobus, rower, czy własne nogi, jako środek komunikacji można na co dzień dbać o środowisko.
Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Startujemy o godz. 10.00 z Placu Piłsudskiego w Piasecznie. Przejazd odbędzie się w tempie rekreacyjnym, a do pokonania jest trasa o długości około 40 km. Każdy z uczestników otrzyma kamizelkę odblaskową oraz wodę.
_- W połowie wycieczki przewidziane są przerwy integracyjne, podczas których zostaną zorganizowane konkursy z nagrodami – mówi Agnieszka Jarzębska-Isio, koordynatorka akcji. – Konkursy będą dotyczyły tematyki ochrony środowiska oraz ekologicznego transportu. Akcji patronuje Kurier Południowy. Zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię