W Nowej Iwicznej powstaje nowe osiedle

0

PIASECZNO Przy ulicy Mleczarskiej rozpoczęła się budowa czteropiętrowego budynku usługowo-mieszkalnego. Mają znaleźć się w nim 22 mieszkania i 32 lokale usługowe


Inwestycję przy Mleczarskiej realizuje spółka Trimeko

O planach budowy osiedla i protestach sąsiadujących z nim mieszkańców ulicy Migdałowej pisaliśmy kilka miesięcy temu.
– Nie chcemy mieszkać w cieniu bloków – mówili zdesperowani ludzie. Przeciwnicy inwestycji twierdzą, że deweloper działa niezgodnie z planem miejscowym. Dlatego wystąpili do wojewody o stwierdzenie nieważności pozwolenia na budowę i wstrzymanie prac. Podobne stanowisko prezentuje gmina Lesznowola, na terenie której powstaje inwestycja.
– Działamy zgodnie z prawem, według pozwolenia na budowę i zgodnie z planem miejscowym, który został przyjęty 7 lat temu – tłumaczył podczas jednego ze spotkań z mieszkańcami Maciej Kuczyński, prezes spółki Trimeko.
Niedługo potem ruszyła budowa pierwszego z pięciu budynków. Stan jego zaawansowania inwestor ocenia obecnie na około 40 proc.
– W tej chwili budowana jest przedostatnia, trzecia kondygnacja – mówi Mateusz Krajewski z Trimeko. – Dzięki dobrej pogodzie, budynek powstaje szybciej niż zakładaliśmy. Planowaliśmy oddać go do użytku w czwartym kwartale przyszłego roku, ale sądzę, że zakończymy wszystkie prace wcześniej. Najpóźniej wiosną przyszłego roku ruszy natomiast budowa drugiego budynku, który będzie ponad dwa razy większy od pierwszego.
W powstającym bloku znajdą się 22 lokale mieszkalne i 32 lokale usługowe. Na te drugie będą składały się apartamenty inwestycyjne przeznaczone pod wynajem i lokale pod usługi nieuciążliwe, np. biura.
– Prowadzimy już sprzedaż i muszę powiedzieć, że jest spore zainteresowanie – mówi Mateusz Krajewski. – Co ciekawe, wśród naszych klientów są też najbliżsi sąsiedzi inwestycji.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię