W Nowy Rok fajerwerki na rynku!

21

GÓRA KALWARIA Nowy Rok w Górze Kalwarii mieszkańcy powitają na rynku. Wieczór zapowiada się ciekawie.

Noworoczne spotkanie odbędzie się 1 stycznia o godzinie 17.00. Życzenia mieszkańcom Góry Kalwarii przed ratuszem złoży burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. Podobnie jak w ubiegłych latach w radosny noworoczny klimat wprowadzi nas lokalny zespół Air Band. Grupa wykona świąteczne światowe hity. Po koncercie w pobliskich ogrodach klasztornych będzie można podziwiać pokaz sztucznych ogni.

Źródło: www.gorakalwaria.pl

21 KOMENTARZE

 1. Rewelacja!!!
  dostawa nowych podopiecznych po tej strzelaninie dotrze do schroniska ! Ciesz się burmistrzu i ty co to wymyśliłeś.Bo chyba o to WAM chodziło,Czy o ten smród spalenizny, czy bród po ładunkach ?
  A 1-go idz do lasu może padłą sarnę/lisa znajdziesz ,padlo naturalnie ze strachu-przez głupotę .
  Myśl=to nie boli.
  Szanowni ,odpalcie sobie te ognie w domu ,swoim własnym i dajcie żyć innym.Może sąsiad się ucieszy-jego niemowlak z pewnością.

 2. Już się szykuję na odpalenie całej masy pięknych efektów. A co do zwierząt i ich obrońców? Może weźcie przygarnijcie te biedne zwierzęta pod swoją kołderkę, wszyscy się od razu lepiej poczują i Wy, i zwierzęta, i Ci, którzy lubią fajerwerki. A na koniec – moimi ulubionymi obrońcami ciszy są „mieszczanie” kupujący dom na wsi! Wszystko fajnie, tylko często „śmierdzi im” sąsiada kura czy koń a czasami inna o(f)ca no i konflikt gotowy. Straże miejskie, policje do „kury”? często konflikt przeradza się w coś strasznego, gdzie nikt nie pamięta, że zaczęło się od przysłowiowej „kury” a wystarczyłoby trochę empatii. Sylwester jest raz w roku!

  Szczęśliwego Nowego Roku – wszystkim bez wyjątku!

  • Chętnie przytulę lisa i sarenkę pod kołderką-super pomysł.Zapewniam , że w przypadku fajerwerków kołderka nie wystarczy.Dla przykładu nad łóżkiem SWOJEGO śpiącego dzieciaka odpal kilka-zrobisz mu dobrze-przecież to tylko raz do roku.Niech się po…ra ze strachu, a co !
   I komu to szkodzi ?
   A tego pieska co uciekł oszalały ze strachu to trzeba najpierw złapać ,czasem trwa to kilka dni ,a czasami kończy się zawałem serca. A co to -przecież raz do roku !!!

   • Kołderka nie wystarczy? Ociepl budynek, załóż szczelne okna i drzwi. Oszczędzasz kilka razy. Twój piesek nie oszaleje, bo dom będzie szczelny dźwiękowo a Ty zaoszczędzisz na ogrzewaniu zatem przyczynisz się bardziej do ratowania życia i zmniejszenia efektu cieplarnianego. Przemyśl to i przestań się czepiać.

    • A może nie pij ?Ewidentnie Ci szkodzi .Jeszcze nie widziałem takiego domu który by wygłuszył strzały.Nie chodzi o zimno.
     Będę się czepiać bo tacy Januszku jak ty nic -jak widać nie rozumieją. Więc powoli trzeba tłumaczyć-może coś zrozumie.

     • To mało widziałeś Aniu. Tak, jam pierwszy Janusz RP mam do tego pełne prawo, które gwarantuje mi Konstytucja. Jak nie chodzi o zimno? Właśnie chodzi o zimno i o wiele innych rzeczy łączących się ze sobą w jedną całość albo Ty drogi Grażyno tego nie rozumiesz.

     • Już posprzątałem, po sobie i nie tylko. A teraz zapraszam droga „Pani M” do dania przykładu przy sprzątaniu „psich czekoladek” nawet jeśli czworonogiem nie dysponujesz. Są jeszcze rowy i cała masa leśnych duktów pełne śmieci bo przy ustawie śmieciowej gmina miała się zająć kompleksowo wszystkimi śmieciami ze swojego terenu a tu psikus (rosną tylko ceny wywozu śmieci), bo się okazuje, że w lesie to nie gmina jest właścicielem śmieci tylko Lasy Państwowe, rozumiesz? – las produkuje śmieci. Mam zatem deal: jak ogarniesz temat zalegających „wszędzie” śmieci – to ja w nagrodę przestanę strzelać fajerwerkami.
      Widzę, że Tobie rozumu nie brakuje zatem szerszego spojrzenia na Nowy Rok.

 3. To może za rok pokaz cichych fajerwerków, przyjaznych dla zwierząt?

  https://www.youtube.com/watch?v=6nl4-eIGyfA

  Ciche fajerwerki przyjazne dla otoczenia

  Nieszkodliwe dla zwierząt i przyjazne dla sąsiadów, ciche fajerwerki to doskonały pomysł na celebrowanie wielu istotnych wydarzeń. Będą niezastąpione w Sylwestra. W ostatnią noc roku pozwolą wyróżnić się z tłumu, gwarantując wspaniałą zabawę z jednoczesnym poszanowaniem spokoju innych osób. Generują zdecydowanie mniej huku niż ich klasyczne odpowiedniki, jednak dają zbliżone efekty świetlne. Ze względu na swoje właściwości, ciche fajerwerki są szczególnie polecane do odpalania na obszarach gęsto zaludnionych, w obecności zwierząt i małych dzieci, które mogłyby źle zareagować na hałas.

  Ciche fajerwerki – zachwycające efekty wizualne!

  Mimo ograniczonego huku, wysokie i kolorowe wyrzutnie dają imponujący spektakl wizualny. Są w pełni porównywalne z klasycznymi rakietami i wyrzutniami. W zależności od produktu, wystrzeliwujące z nich sztuczne ognie mogą przyjmować rozmaite kolory. Różnią się także kształtem i wielkością. Do najczęściej spotykanych form zaliczają się gwiazdy, ogony, korony, ryby i błyski. Od konkretnego modelu zależy też, jaką wysokość osiągają ciche fajerwerki i jaka jest liczba wystrzałów. Produkty w tej kategorii są dostępne w wielu wersjach pojemnościowych, głównie jako baterie i stożki.

  • A sarenki w lesie i ptaszki na drzewku nie tylko pieski się boją .
   Smrodek z petardy i stos pudeł to ok ? Uważaj Piotrze petardy są niebezpieczne i ci urwą…

 4. Tak jak ktoś napisał sylwester jest raz do roku. Po tych biednych zwierzątka smród się ciągnie cały rok, oczywiście ciężko posprzątać bo po co

  • Zwierząt nie mam ale krzywdy im nie robię.Dlatego nie rozumiem tej „rozrywki”.Przecież to głupota hałas,smród ,bród i wypadki.I jaki raz do roku?Strzelanie jest tydzień przed świętami i 2 po.Nawet w lesie i nad zalewem.Totalny brak szacunku i kultury.Psa wąchać nie musisz,pamiętaj tu się kończy twoja wolność,gdzie zaczyna cudza.Twoje strzelanie-jak to określisz ?

 5. Totalna głupota z tymi fajerwerkami, ale jak się nie ma kasy na zaproponowanie czegoś lepszego to tak jest. Ciemnota i zacofańcy z Góry Kalwarii będzie się podniecać strzelaniem i robieniem hałasu. Mój pies ( owczarek niemiecki) w Sylwestra skamlał już od 22 żeby go wpuścić do domu i nie chciał wyjśc do samego rana. 01.01.20. od popołudnia powtórka z rozrywki.Dziękujemy Pani Prezydencie. Bardzo żałuję,że głosowałam na Pana,myślałam,że reprezentuje Pan wyższy poziom. Piszę ten komentarz o godz., 20:09. i nadal strzelanie, pies dobija się do drzwi. Drzwi podrapane i zniszczone, już nie wspomnę o stanie emocjonalnym psa 🙁

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię