W Parku Zdrojowym zagości Jarmark Świąteczny

0

KONSTANCIN-JEZIORNA 19 grudnia w Parku Zdrojowym po raz kolejny zagości Jarmark Świąteczny. Oprócz kiermaszu będą liczne atrakcje, w tym zimowa parada ze św. Mikołajem, reniferem Rudolfem, elfami i szczudlarzami. Zabrzmią też najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Nie zabraknie również życzeń i poczęstunku wigilijnego.

Jarmark Świąteczny, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 i obowiązującymi w ubiegłym roku obostrzeniami, wraca do Konstancina-Jeziorny. 19 grudnia Park Zdrojowy znów zmieni się w świąteczną krainę. W godz. 11.00–17.00 czeka nas mnóstwo atrakcji.

Kiermasz i atrakcje dla dzieci

Tradycyjnie wzdłuż głównej alei parkowej staną stragany z wyrobami rękodzielniczymi, dekoracjami, zabawkami i specjałami takimi jak sery, miody, wędliny, pachnące przyprawy, świąteczne wypieki, pierniczki, przetwory i chleby. Wystawcy, a będzie ich w tym roku blisko 100, z pewnością przygotują pyszne degustacje. Równie duży będzie wybór oryginalnych i niepowtarzalnych prezentów. Z myślą o najmłodszych na jarmark przybędzie też św. Mikołaj. Nie zabraknie zabaw i animacji, warsztatów zdobienia pierniczków i wykonywania ozdób świątecznych. O godz. 13.45 spod sceny, która stanie na placu przy pomniku św. Jana Pawła II, wyruszy zimowa parada z Mikołajem, reniferem Rudolfem, elfami, śnieżynkami i szczudlarzami. Towarzyszyć jej będzie folk kapela Góralska Hora. Pojawi się też świąteczna fotobudka. Przez cały czas trwania jarmarku będzie można bezpłatnie poślizgać się na sztucznym lodowisku (w godz. 9.00–21.30). A to jeszcze nie wszystko.

CZYTAJ TAKŻE:  Próbował zniszczyć pomnik Jana Pawła II?

Występy na scenie

Na jarmarkowej scenie wystąpią dzieci i młodzież z gminnych szkół podstawowych nr 1, 2 i 6. W świątecznym repertuarze zaprezentują się także: Szkoła Muzyczna w Konstancinie-Jeziornie (Studio Piosenki oraz chóry – dziecięcy Junior Cantores i kameralny Pueri Cantores), Cendrowianki z Cendrowic, Jarzębina Czerwona, Łurzycanki oraz wokaliści ze Studia Piosenki Konstancińskiego Domu Kultury. Od godz. 14.30 zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek. Te najpiękniejsze wykonają Małgorzata Markiewicz, zwyciężczyni telewizyjnej „Szansy na sukces”, z zespołem oraz Konstanciński Chór Kameralny. Imprezę zakończy widowiskowy spektakl „Opowieść o zapomnianych zabawkach”. Przed konstancińską publicznością zaprezentuje się Gwardia Gryfa, półfinaliści programu „Mam Talent”.

CZYTAJ TAKŻE:  Próbował zniszczyć pomnik Jana Pawła II?

Wigilia Miejska

Nieodzownym elementem konstancińskiego jarmarku jest Wigilia Miejska. Nie inaczej będzie w tym roku. O godz. 14.15 życzenia świąteczno-noworoczne złożą Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy i Agata Wilczek, przewodnicząca Rady Miejskiej. Nie zabraknie także poczęstunku – gorącego barszczu oraz wigilijnych pierogów z grzybami i kapustą. Z kolei harcerze z Hufca Uroczysko Konstancin przekażą mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju (będzie je można odebrać w godz. 14.00–16.00). – Zapraszam wszystkich do wspólnego kolędowania i dzielenia się radością tego wyjątkowego czasu, jakim są święta Bożego Narodzenia – mówi burmistrz Kazimierz Jańczuk.

Reżim sanitarny

Podczas wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny – limit osób, dystans, dezynfekcja rąk i maseczki. Organizatorami Jarmarku Świątecznego są Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury. Imprezę współorganizuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Partnerem jest Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, a patronat medialny objęli Kurier Południowy i portal Piaseczno News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię