W Piasecznie bedą podwyżki dla nauczycieli! To nie uchroni od strajku

2

PIASECZNO Dziś radni rady miejskiej podjęli uchwałę o podwyżkach dla nauczycieli.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji nauczyciel stażysta otrzyma podwyżkę pensji zasadniczej w wysokości 121 zł brutto miesięcznie, nauczyciel kontraktowy 124 zł, nauczyciel mianowany 141 zł, a nauczyciel dyplomowany 166 zł.
Globalna kwota podwyżek dla gminy Piaseczno przekroczy 4 miliony złotych.
– Wbrew zapewnieniu rządu samorząd nie otrzymał zwiększonej subwencji na ten cel i pokryje podwyżki ze środków własnych – zwraca uwagę wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak. – Trwający spór nauczycieli dotyczy wysokości ich wynagrodzeń i skali oferowanych przez rząd podwyżek.
Samorządy kwestionują natomiast skutki finansowe reformy oświatowej oraz wysokość subwencji oświatowej otrzymywanej na zadania związane z organizacją systemu oświaty na swoim terenie. W gminie Piaseczno otrzymana subwencja nie pokrywa nawet kosztów wynagrodzeń. Nauczyciel dyplomowany z 20-letnim stażem pracy i dodatkiem motywacyjnym w wysokości 20 proc. zarabia około 5,5 tys. zł brutto.
Strajk nauczycieli został zaplanowany jest na 8 kwietnia. Wszystko wskazuje na to, że się odbędzie.

źródło: Facebook/
Hanna Kułakowska-Michalak

 

2 KOMENTARZE

  1. Pani Burmistrz zgodnie z tabelą MEN dzisiaj nauczyciel dyplomowany zasadniczą pensję ma 3483,00 brutto + 20% wysługi lat tj.696,60zł brutto. To jakim cudem wyszło Pani 5,5tys.!!!!!!!

  2. Bo to protest POLITYCZNY? Nikogo nie interesuje stres młodzieży, w tym roku dzieci odrobinę wcześniej będą musiały poczuć się jak dorośli. Jak dla mnie nauczyciele mogą protestować (bo podwyżki też im się należą – rozumiem zamysł i potrzeby ale pan B. jako szef struktur znp miał 21 lat na poprawę płac nauczycieli ) nawet dwa miesiące ale niech to robią w czasie WAKACJI!!!!!. Jak do tej pory najbardziej podobał mi się, skuteczny, protest policjantów, którzy po wnikliwej i czasem długiej kontroli udzielali POUCZENIA zamiast mandatu. Bolało budżet a nie zwykłego szarego obywatela, jedyną uciążliwością była nieco dłuższa kontrola. A nauczyciele zamiast szkodzić uczniom niech też coś takiego wymyślą jak policjanci w końcu powinni to być kreatywni ludzie – może wyższy standard nauczania?, może większe zaangażowanie w pracę? nie mówię tu o wszystkich bo wielu jest nauczycieli z powołania i robią wszystko co mogą i jak najlepiej!!!!! Podstawowa zasada – NIE SZKODZIĆ!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię