W Piasecznie powstanie nietypowe rondo

9

POWIAT PIASECZYŃSKI Na skrzyżowaniu ul. Sienkiewicza i Dworcowej w Piasecznie powstanie dość nietypowe rondo

– Wyjazd z Dworcowej będzie miał wydzielone dwa pasy ruchu w kierunku centrum Piaseczna i Zalesia – zapowiada starosta piaseczyński Ksawery Gut. – Natomiast z Zalesia do Piaseczna będzie można przejechać wydzielonym pasem na wprost.  Aby kierowcy nie myśleli, że nie wjeżdżają na skrzyżowanie, to na tym pasie zostanie wykonany przystanek autobusowy lekko wyniesiony i ze zmienioną nawierzchnią jezdni aby spowolnić ruch. W ul. Dworcową skręcimy z wydzielonego pasa do skrętu w lewo – zapowiada starosta.

Na skrzyżowaniu Sienkiewicza z Dworcową oraz na skrzyżowaniu Sienkiewicza z ul. Gerbera i Wojska Polskiego (tam będzie zwykłe rondo) powstanie również sygnalizacja świetlna, która uruchomi się w momencie przejazdu pociągu kolejki wąskotorowej. Wówczas pojazdy i piesi na trasie skrzyżowania z torami będą mieli czerwone światło.

– Właśnie ogłosiliśmy przetarg i szukamy wykonawcy przebudowy ul. Sienkiewicza na odcinku od ul. Pomorskiej do ronda Solidarności – informuje starosta Ksawery Gut.
Informacje o dokładnych terminach rozpoczęcia robót oraz organizacji robót starosta zapowiada po po podpisaniu umowy z wykonawcą we wrześniu.

9 KOMENTARZE

 1. Ciekawe ile szoferów jadących od strony kina w kierunku Zalesia, zapomni, że muszą ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z Dworcowej. A przejazd przez miejsce dla autobusów bez sensu. Powinien być normalny wjazd tym planowanym lewoskrętem, który i tak wpada w rondo pod kątem. Jak można nie zauważyć wjazdu na rondo?? Planowana organizacja ruchu oznacza, że każdy postój autobusu będzie zatrzymywał spory ruch z Zalesia do centrum. Oczywiście będzie na pewno sporo ludzi, którzy będą go mijać wjeżdżając lewoskrętem. Także Panie Starosto, proponuje to jeszcze przemyśleć.

 2. Rondo w sam raz na standardy wsi Piaseczno. Zamiast dodać pasy to robi się ciasne rondo. Ciekawy jestem co z 727. Widz też zabierze linię autobusową mieszkańcom Głoskowa? Śmiechu warte te projekty. Miasto się rozrasta, mieszkańców przybywa, a oni w ogóle nie planują perspektywiczne tego miasta… DNO!

 3. Poanalizujmy troszeczkę..

  Więc tak, po pierwsze przejazd rowerowy na dworcowej jak rozumiem łączy dwie ścieżki rowerowe, mają 2m więc nie cpr

  Gdzie chodnik dla pieszych ??

  Dalej, jak jedziemy z centrum na Zalesie i mamy o sygnalizuje skrzyżowanie to pewnie ci od strony dworcowej będą mieli czerwony że strzałka w prawo
  Ale my mamy zielony na rondzie i w tym momencie wbija się nam gościu z dworcowej

  Kto ma pierwszeństwo??
  Tylko kamery w samochodzie ratują sytuację bo to my zmieniamy pas, a ten z dworcowej jest na ” swoim pasie”

  Skrzyżowanie Sienkiewicza Gerbera nie pokazane, ale jeżeli koncepcja się nie zmieniła to obecnie mamy 2 wloty z każdej strony, a po przebudowie będzie osygnalizowane rondo z jednym wlotem więc przepustowość spadnie

  Niech sobie pan Starosta skończy w spokoju kadencję zamiast generować problemy przez które mieszkańcy długo będą cierpieć

 4. mogliście wcześniej o tym napisać – ziemia obok ronda zdrożeje pod warszaty blacharskie, mozna też zlokalizowac stały posterunek policji z barem i hod dogs

 5. A kierunek z Piaseczna od strony Sienkiewicza do Zalesia? Najbardziej obciążony trafi na układ pasów stworzonych tak, że defacto cały czas pierszeństwo będą mieli skręcający z Dworcowej do Zalesia. Dziwne w porównaniu z tym przelotowym pasem w przeciwną stronę od Zalesia na wprost.
  A nie lepsze stndardowe rondo? Skoro sprawdza się przy Dworskiej w Zalesiu. 3 podobnie obciążone kierunki i działa. nie korkuje się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię