W Piasecznie rusza Punkt Szczepień Powszechnych

1

PIASECZNO Gmina Piaseczno otrzymała możliwość uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych, który uruchomiony zostanie 5 maja 2021 roku.

 

Punkt zorganizowany przy współpracy ze Szpitalem Św. Anny w Piasecznie mieści się w budynku historycznego Ratusza Miejskiego przy placu Piłsudskiego 1.

Będzie on działał 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00.

Szczepienia w tym punkcie rozpoczną się w dniu 5 maja, a od 2 maja możliwa będzie rejestracja przez wszystkie dostępne systemy, zarówno przez e-rejestrację, infolinię 989 oraz system sms.

Wychodząc naprzeciw naszym mieszkańcom w dniu 1 maja w godzinach 8.00-20.00 uruchomiona zostanie możliwość stacjonarnego zapisu na szczepienie.

W punkcie zarejestrować się mogą osoby, które są do tego uprawnione według harmonogramu szczepień czyli w dniu 1 maja będą mogły zapisać się osoby do rocznika 1985 włącznie oraz pozostałe osoby z ważnym e-skierowaniem.

Każdy zapisany otrzyma termin wraz z godziną szczepienia, której należy bezwzględnie przestrzegać aby proces szczepień przebiegał bez zakłóceń.

Zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19 – portal Gov.pl

1 KOMENTARZ

 1. „Punkt zorganizowany przy współpracy ze Szpitalem Św. Anny w Piasecznie mieści się w budynku historycznego Ratusza Miejskiego przy placu Piłsudskiego 1.”
  ==================================
  Każdy, kto tam kiedykolwiek był, wie, że trudno było wymyślić sobie na taki punkt szczepień gorsze miejsce.
  Dlaczego?
  Otóż jest tam bardzo ciasno i nie da się tam zorganizować szczepień zgodnie z przepisami. Bardzo mało miejsca, wąskie i krótkie korytarzyki, małe, ciasne pomieszczenia. Gdzie tam niby w odpowiedniej odległości od siebie mają się pomieścić i przemieszczać ludzie przed zaszczepieniem? A po zaszczepieniu, kiedy to zgodnie z przepisami zaszczepiony powinien pozostać na miejscu (przy zachowaniu przepisowego dystansu od innych!) przez 15 minut?
  Tam nie ma takiej możliwości i wszyscy włodarze Piaseczna doskonale o tym wiedzą. A jak nie wiedzą, to powinni natychmiast złożyć dymisje, bo – do ku—y nędzy – jak można o tym nie wiedzieć?!
  Przecież mamy maj. Chłodno, ale da się wytrzymać. Czy nikt z decydentów w urzędzie nie pomyślał, żeby – jeśli już urząd nie dysponuje odpowiednimi pomieszczeniami – zorganizować po prostu ten punkt pod jakimś namiotem na otwartej przestrzeni (np. w parku miejskim, albo na tej „patelni” przed urzędem)?
  Mam się u was zatrudnić, żeby tam ktokolwiek myślał? 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię