W Piasecznie ruszył Wtorek z Satyrą

0

PIASECZNO Pod koniec stycznia w Domu Kultury w Piasecznie wystartował nowy cykl Wtorek z Satyrą, czyli Marek Majewski zaprasza. Gościem pierwszego spotkania był Krzysztof Daukszewicz

Niektóre z nowych propozycji rozkręcają się wprawdzie dość powoli, ale w przypadku Wtorku z Satyrą od samego początku nie było najmniejszych problemów z frekwencją. Bilety na spotkanie z Markiem Majewskim i Krzysztofem Daukszewiczem rozeszły się jak ciepłe bułeczki i w dniu imprezy nie było już niestety dostępnych żadnych wejściówek.
Wtorki z Satyrą mają być w założeniu spotkaniami w starym stylu, tj. nie będącymi jedynie przerywnikiem dla śmiesznych, przebieranych scenek, jak to się dzieje w modelu kabaretu obecnie lansowanego w mediach, ale stanowiącej odrębny gatunek sztuki. Warto również podkreślić, że piaseczyński cykl nie jest nastawiony na bieżącą satyrę polityczną, ale raczej na nieco głębszą refleksję.
Po krótkim występie gospodarza wieczoru Marka Majewskiego na scenie pojawił się w końcu Krzysztof Daukszewicz – satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor, który występuje z własnymi programami satyrycznymi, a od 2005 roku jest stałym gościem programu publicystyczno-satyrycznego „Szkło kontaktowe”. Artysta nie zawiódł, wybuchającej co chwilę śmiechem, widowni, dzieląc się z nią wieloma barwnymi anegdotami – często z własnego życia.
– Przed 11 listopada byłem u kardiologa, który zrobił mi taką sondę – opowiadał Krzysztof Daukszewicz. – Pali pan? – Nie palę. Pije pan? – Jak postawią, to piję. – No to picie pan ograniczył.
Tego wieczoru nie zabrakło również piosenek w jego wykonaniu.
Na kolejnym Wtorku z Satyrą (19 lutego) publiczność będzie miała możliwość zapoznać się z najnowszą płytą Marka Majewskiego – artysta wystąpi ze swoimi piosenkami, a w marcu do Piaseczna przyjedzie Lubelska Federacja Bardów.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię