PIŁKA NOŻNA W trakcie podsumowania sezonu piłkarskiego 2016/2017, które odbyło się na stadionie miejskim widać było najlepiej obecną siłę i potencjał klubu MKS Piaseczno. Spotkanie było znakomitą okazją do docenienia szczególnie wyróżniających się młodych piłkarzy i na lepsze poznanie się przy integracyjnym grillu

Na początku imprezy wszyscy obecni mogli lepiej poznać osoby zajmujące się w klubie szkoleniem. Prowadzący spotkanie trener Jarosław Ludwiniak (sam trenuje rocznik 2008) po kolei wyczytywał szkoleniowców odpowiedzialnych za poszczególne grupy młodzieżowe. W jednym rzędzie, przy akompaniamencie oklasków, stanęli obok siebie: Bartosz Kobza (juniorzy starsi) i Karol Kocyk (juniorzy starsi i rocznik 2007), Piotr Czachowski (rocznik 2002), Daniel Barcicki, Adrian Szewczyk i Jacek Traczyk (rocznik 2003 oraz rocznik 2007 – drugi zespół), Łukasz Kasztankiewicz (rocznik 2004), Maciej Sałuda (rocznik 2005 – zespół A), Kacper Masenek (rocznik 2005 – zespół B), Mariusz Arak (rocznik 2006 – zespół A), Paweł Dudek (rocznik 2006 – zespół B), Roman Świerlikowski i Sebastian Dziewański (rocznik 2009) oraz Emil Wrażeń (asystent trenera Ludwiniaka w roczniku 2008).
– To co najbardziej nas cieszy to rozrastająca się bardzo dynamicznie grupa przedszkolaków – powiedział Jarosław Ludwiniak. – W prowadzeniu naszych najmłodszych podopiecznych pomagają mi piłkarze drużyny seniorów Łukasz Krupnik, Adrian Szewczyk i Igor Korczakowski.

Gorąco powitana została również debiutująca w tym gronie grupa dzieci z Józefosławia, gdzie klub od kilku miesięcy prowadzi zajęcia.
Następnie wręczono nagrody indywidualne dla wyróżniających się w ostatnim sezonie zawodników. Zasada była taka, że każdy z trenerów mógł wytypować jednego lub dwóch spośród swoich podopiecznych. Wyróżnieni zostali: Dylan Cetra i Stanisław Urbaniak (rocznik 2002), Adam Jaszczak, Cezary Pruszczyk, Mikołaj Pietruczuk i Szymon Olesiejuk (rocznik 2003), Rafał Stańkowski i Michał Zając (rocznik 2004), Filip Tartas, Damian Pułkownik i Dominik Jakubowski (rocznik 2005), Patryk Konarski i Jakub Sobkowicz (rocznik 2006), Dominik Ostrowski (rocznik 2007), Bartosz Kabała, Michał Krzos, Filip Kowalski i Stanisław Gulbiński (rocznik 2008) oraz Michał Kołodziej i Kacper Kosiński (rocznik 2009).
– Szczególnie chcielibyśmy pożegnać Michała Zająca, który wyjeżdża na kilka lat do Malezji i są to jego ostatnie dni z nami – podkreślił trener Ludwiniak, wręczając mu klubowy szalik. – Dziękujemy za wszystkie lata spełnione w Piasecznie i mam nadzieję, że kiedyś do nas wróci. Nie zapomnimy ci tego co zrobiłeś dla tego klubu.
Dodatkowo wyróżnieni zostali rodzice Stanisława Gulbińskiego, którzy dojeżdżając na treningi do Piaseczna trzy razy w tygodniu robią prawie 400 kilometrów.
Pamiątkowe dyplomy i statuetki wręczał, między innymi, radny miejski Zbigniew Mucha.
– MKS Piaseczno jest ważnym klubem piłkarskim nie tylko w Piasecznie, a także jednym z większych na Mazowszu – mówi Zbigniew Mucha. – Oferuje treningi piłki nożnej dla około 500 zawodników, od pięciolatków po seniorów. Drużyna seniorów gra w czwartej lidze, pozostałe 16 zespołów w niższych klasach rozgrywkowych. Misją klubu jest budowanie drużyn głównie w oparciu o własnych wychowanków, o co dba wysokiej klasy kadra trenerska.
W trakcie imprezy został również oficjalnie przedstawiony Paweł Płoski, który będzie odpowiedzialny w klubie za reklamę i marketing.
– Moim podstawowym zadaniem będzie pozyskiwanie sponsorów i partnerów technicznych dla klubu oraz dbanie o jego wizerunek i komunikację – mówi Paweł Płoski. – MKS Piaseczno rozwija się bardzo dynamicznie i by móc to robić dalej zaprasza wszystkich, którym rozwój piłki nożnej w naszym mieście jest bliski, do współpracy i kontaktu z klubem.

Grzegorz Tylec

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię