Obchodzony 22 września w całej Europie Dzień bez Samochodu, jest kulminacją poprzedzającego go Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który został zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską. Tego dnia można zostawić samochód i całkowicie za darmo poruszać się środkami komunikacji miejskiej. Jeżeli jednak musimy dojechać do Warszawy samochodem, możemy zostawić go za darmo na parkingu P+R.


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, zainicjowany w 2002 roku przez Komisję Europejską, promuje ekologiczne środki transportu – rower, komunikację miejską – zachęcając do zmiany komunikacyjnych nawyków i ograniczenia emisji spalin. Punktem kulminacyjnym ETZT będzie Europejski Dzień Bez Samochodu, obchodzony 22 września.  Tego dnia – zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy – korzystanie z komunikacji miejskiej oraz parkingów P+R będzie bezpłatne.

Przez cały piątek podróżujemy bez biletu

Bez biletu będzie można podróżować tego dnia nie tylko autobusami, tramwajami, metrem i pociągami SKM, ale również pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania Wspólnego Biletu.

W sobotę 23 września, ZTM Warszawa zaprasza na Dni Transportu Publicznego do zajezdni autobusowej i tramwajowej przy ulicy Woronicza. Atrakcji z pewnością nie zabraknie – ZTM przygotował stoisko dla najmłodszych, będzie można również porozmawiać o ekologicznych aspektach podróżowania.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię