W piątek strajk w szkołach

0

PIASECZNO W najbliższy piątek na terenie 15 placówek oświatowych będą strajkować nauczyciele. Tego dnia dzieci będą miały zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze


Strajk ma trwać w godzinach pracy szkół i przedszkoli. Jest on formą protestu przeciwko reformie oświaty w Polsce. O przystąpieniu do niego pracownicy oświaty decydowali w referendum, które odbyło się pod koniec lutego. Z 50 szkół na terenie powiatu piaseczyńskiego, w strajku weźmie udział w sumie 20 (dodatkowo 4 placówki i Konstancina-Jeziorny i jedna z Góry Kalwarii). – Zdajemy sobie sprawę, że są to działania radykalne, ale jesteśmy bardzo zdeterminowani – mówi Ewa Muszyńska, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Nasze pensje są zamrożone od 2012 roku, a w związku z reformą obawiamy się też zwolnień.

W strajku wezmą udział następujące placówki: przedszkola nr 4, 8, 10, 11, Gimnazjum Nr 2, szkoły podstawowe nr 2 i 5, zespoły szkół w Piasecznie, Zalesiu Górnym, Józefosławiu, Złotokłosie i Chylicach, Zespół Szkół Specjalnych w Pęcherach-Łbiskach, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piasecznie oraz LO im. I Dywizji Kościuszkowskiej przy ul. Chyliczkowskiej. Wszyscy uczniowie wyżej wymienionych placówek będą mieli zapewnione tego dnia zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię