GÓRA KALWARIA Starostwo poinformowało, że 15 maja, około godz. 11 zostanie wyłączony z ruchu most przez Czarną. Kierowców czekają długie objazdy


Tylko dla pieszych i rowerzystów wykonawca przygotuje tymczasową kładkę obok remontowanej przeprawy. Kierowcy będą musieli, za znakami, wybrać drogę przez Staniszewice i Grobice (w sąsiedniej gminie Chynów) lub Linin. W obu przypadkach będzie się to wiązało z nadłożeniem kilku kilometrów drogi.

Zgodnie informacją starosty, wyburzenie starego mostu i budowa nowego w jego miejsce ma potrwać do 1 sierpnia (wcześniej zapowiadano, że do 30 sierpnia). Przeprawa zostanie oddana dopiero po dokonaniu odbioru technicznego przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Temat zamknięcia mostu był w ostatnim czasie źródłem napięć pomiędzy Zbigniewem Adamczykiem, sołtysem Czaplina, a władzami gminy. Podczas kwietniowej sesji rady miejskiej sołtys twierdził, że mając w perspektywie zamknięcie mostu, gmina mogła w bliskiej odległości wykonać tymczasowy objazd przez rzekę. Bo brak przeprawy mocno skomplikuje życie rolnikom docierającym do pól i sadów. Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiadał, że jest to inwestycja powiatowa i gmina została późno o niej zawiadomiona. Włodarz pytał również sołtysa, dlaczego to władze Góry Kalwarii mają ponosić wysokie koszty budowy przeprawy zastępczej i odpowiedzialności za jej bezpieczeństwo. Dodawał, że i tak gmina będzie musiała wydać dodatkowe fundusze, ponieważ przez most, który zostanie zamknięty jeździ autobus szkolny oraz busy pasażerskie linii L30, do kursowania których dopłaca samorząd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię