W poszukiwaniu pałacu Sułkowskiego

0

PIASECZNO W styczniu, w związku z przekładaniem rur ciepłowniczych na terenie parku miejskiego, odkryto tajemnicze ruiny. Jak się okazuje, są to pozostałości XVIII-wiecznego pałacu


Ruiny pałacu Sułkowskiego znajdują się najprawdopodobniej pod budynkiem starostwa i pod pobliskim parkingiem, a także na działce, na której stoi biblioteka powiatowa i siedziba Związku Nauczycielstwa Polskiego. Na początku roku Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii poinformował o znalezisku Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który zalecił wykonanie na terenie parku nieinwazyjnych badań elektrooporowych lub przeprowadzenie badań georadarowych, które pozwolą na określenie rzeczywistych granic zabytku.

Zaczniemy od sfotografowania terenu parku sprzętem umieszczonym na dronie – zapowiada Agnieszka Pindelska ze starostwa powiatowego. – Następnie wykorzystamy do badań georadar i jeśli pojawi się taka konieczność – także specjalną sondę. Jeśli okaże się, że jest możliwość pokazania mieszkańcom ruin, mogłyby stać się dodatkową atrakcją rewitalizowanego parku. Chcemy przywrócić pamięć temu miejscu, ponieważ wielu mieszkańców nie wie, że znajdował się tu tak piękny obiekt.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię