W przyszłym roku przebudują niebezpieczne skrzyżowanie

1

PIASECZNO Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku zostanie przebudowane wreszcie skrzyżowanie drogi 722 z al. Kasztanów i al. 3 Maja w Zalesiu Dolnym


– To jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań na terenie gminy – alarmuje Tomasz Kaczorowski, mieszkaniec Zalesia. – Tam wielokrotnie dochodziło do groźnych wypadków. Nie wiem dlaczego gmina do tej pory nic z tym nie zrobiła?
Nasz czytelnik twierdzi, że wyjeżdżając z al. Kasztanów na drogę 722 widoczność ogranicza nie tylko zakręt, ale także rosnące z lewej strony drzewa. W lewo trudno skręcić także wyjeżdżając z al. 3 Maja (tam dodatkową trudnością są tory wąskotorówki). Wygląda jednak na to, że radni postanowili wreszcie rozwiązać problem skrzyżowania, bowiem w przyszłorocznym budżecie na jego przebudowę zarezerwowano aż 2,4 mln zł.
– Tak naprawdę to będzie pomoc dla województwa mazowieckiego, które zarządza drogą 722 – mówi radny Łukasz Kamiński. – Po przyjęciu budżetu zostanie rozpisany przetarg na realizację zadania. Na skrzyżowaniu powstaną lewoskręty, pojawi się też sygnalizacja świetlna.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię