W przyszłym roku ruszy wreszcie budowa drogi 721

4

PIASECZNO/KONSTANCIN-JEZIORNA Latem Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wybudowanie odcinka drogi 721 od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie. Teraz nastąpiło otwarcie ofert. Zadania tego chce podjąć się siedmiu wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Skanska


Procedura przetargowa przedłużyła się i może potrwać nawet jeszcze kilka miesięcy.
Prace drogowe na pewno rozpoczną się jednak w pierwszej połowie przyszłego roku – informuje Monika Burdon, rzeczniczka MZDW. Do przetargu na wykonanie prawie 5-kilometrowego odcinka drogi stanęło siedmiu wykonawców. Najniższą cenę, nieco ponad 84,2 mln zł, zaproponowała firma Skanska. Najwyższa oferta opiewała na ponad 122,8 mln zł. Warto dodać, że na tę drogę zarezerwowano w budżecie nieco ponad 94,4 mln zł.

W tej chwili trwa weryfikacja ofert, co może jeszcze trochę potrwać – dodaje Monika Burdon. – Nie wiemy póki, czy któraś z firm odwoła się od wyniku postępowania.
Wąski, dziurawy i praktycznie pozbawiony pobocza odcinek 721 między Piasecznem, a Konstancinem ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia, oświetlenie, wykonawca wybuduje też chodniki, ścieżkę rowerową i kilka przejść dla pieszych.
Ponadto powstaną dwa ronda – na skrzyżowaniu z ul. Przesmyckiego w Piasecznie oraz z ul. Kołobrzeską w Konstancinie-Jeziornie. Ale to nie wszystko. Przebudowana zostanie także sieć energetyczna, gazowa i teleinformatyczna. Prace mają potrwać około dwóch lat.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Wąska będzie nadal- poszerzenia jezdni nie planują. A poseł ma okazję, by się zaprezentować. To jego prawo, ale jeśli chce naprawdę coś zrobić, to niech doprowadzi autobusy komunikacji miejskiej na odcinku Konstancin -Piaseczno minimum co 15 minut

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię