W ramach oszczędności… prawie wyłączyli światło w urzędzie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA – Tyle mówi się o oszczędzaniu energii, a na sali pali się 66 świetlówek – grzmiał podczas sesji rady miejskiej radny Bogusław Komosa. – Te światła nikomu nie są potrzebne


Dyskusja na temat oszczędzania energii była pokłosiem krótkiej relacji burmistrza, dotyczącej wyników pierwszego przetargu na zakup prądu dla gminy. Przetarg zakończył się niepowodzeniem – nie przystąpiła do niego żadna firma. Teraz gmina może ogłosić kolejny przetarg, rozpocząć negocjacje z wolnej ręki, albo skorzystać z dostawcy rezerwowego, co w tej chwili wydaje się najlepszą opcją. Pewne jest jedno – koszt energii elektrycznej od 1 maja będzie około 3-krotnie wyższy niż obecnie. Na wywód burmistrza zareagował radny Bogusław Komosa, proponując – w ramach oszczędności – wyłączenie oświetlenia sali konferencyjnej.
Niech przewodnicząca rady o tym zdecyduje – zaproponował burmistrz Kazimierz Jańczuk. Przewodnicząca Agata Wilczek nie poparła jednak pomysłu radnego.
– Sesja jest transmitowana w internecie – wyjaśniła. – Jak na sali będzie ciemno, ucierpi jakość transmisji, którą na żywo śledzi wielu mieszkańców.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię