W rogu stacji wąskotorówki stanęła lokomotywa. Wkrótce pojawi się kolejna

0

PIASECZNO Kilka tygodni temu na wzniesieniu, tuż przy rondzie Tadeusza Mazowieckiego, została ustawiona zabytkowa lokomotywa Lxd2. Niedługo, w drugim rogu stacji, pojawi się odmalowana lokomotywa normalnotorowa Sm03


Lokomotywa stoi od strony ronda Tadeusza Mazowieckiego i jest podświetlana

– Lokomotywa Lxd2 od pewnego czasu już nie jeździła i była naszym „dawcą części” – wyjaśnia Michał Duraj, wiceprezes zawiadującego piaseczyńską wąskotorówką Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. – Dlatego postanowiliśmy ją wykorzystać do promowania kolejki.
Lokomotywa została najpierw odmalowana (tak wyglądała, jak opuszczała fabrykę), a następnie ustawiona w widocznym miejscu, na lekkim wzniesieniu po północnej stronie stacji, blisko ronda. Została też podświetlona, dzięki czemu przyciąga uwagę zwłaszcza nocą.
– Teraz wiele osób się przy niej zatrzymuje i robi sobie zdjęcia – cieszy się Michał Duraj. To zainteresowanie sprawiło, że podjęto decyzję o ustawieniu drugiej lokomotywy przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sienkiewicza, po drugiej stronie stacji.
– Będzie to model Sm03, lokomotywa normalnotorowa, która kiedyś pracowała na stacji przeładunkowej – wyjaśnia Michał Duraj. – Obecnie jest ona poddawana renowacji. Kolejną wizytówką naszej kolejki stanie się jesienią.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię