W samorządzie partiom już dziękujemy!

42

Zbliżają się wybory samorządowe, w których powinniśmy postawić na lokalne komitety, niezwiązane z partiami politycznymi. Ideą samorządności jest decentralizacja władzy – oddanie jej w ręce mieszkańców, którzy żyjąc w lokalnym środowisku najlepiej znają jego potrzeby.

Praca w samorządzie polega na realizowaniu konkretnych zadań dla lokalnej społeczności – zadań, przy których kwestie światopoglądowe powinny schodzić na drugi plan. Mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego potrzebują równych dróg, ścieżek rowerowych i oświaty na wysokim poziomie. Konkretne inwestycje nie mogą grzęznąć w światopoglądowo-ideologicznych sporach toczonych przez partie. O tym czy ten metaforyczny chodnik zostanie pobudowany po prawej czy po lewej stronie ulicy powinny decydować względy merytoryczne, a nie światopoglądowe.
W samorządzie rozmawiamy o konkretnych problemach dotyczących naszego codziennego życia – zdecydowanie łatwiej je rozwiązywać gdy nie dzieli nas przynależność partyjna, gdy my – samorządowcy, patrzymy w tym samym kierunku, idąc ramię w ramię, a nie nawzajem się ostrzeliwujemy schowani w partyjnych okopach.
Polska jest podzielona, a scena polityczna mocno spolaryzowana. To od nas zależy czy w najbliższych wyborach samorządowych pozwolimy na to, by polityczne antagonizmy przeniknęły do naszego lokalnego świata. To od nas zależy czy pozwolimy by partie polityczne wypaczyły ideę samorządności, sprawiając by decyzje o rozwoju naszych lokalnych Ojczyzn zapadały w gabinetach posłów i podczas partyjnych zjazdów. To od nas wreszcie zależy czy u sterów gmin i powiatu piaseczyńskiego zasiądą ludzie z wizją i doświadczeniem, którzy traktują swoją pracę jako społeczną służbę, czy partyjni aparatczycy często wyłonieni według klucza „mierny, ale wierny”.
To my zdecydujemy o tym, czy w samorządzie głos będą mieli mieszkańcy identyfikujący się miejscem swojego zamieszkania, czy ludzie z aspiracjami politycznymi, którzy często służbę mylą z władzą, a samorząd traktują jak trampolinę, pozwalającą się wybić w drodze do sejmu czy senatu.

Niech samorząd pozostanie w naszych rękach! Miejmy realny wpływ, na miejsce w którym żyjemy. Stowarzyszenie Nasza GMINA – Nasz POWIAT serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu piaseczyńskiego do udziału w wyborach samorządowych.

Jan Adam Dąbek

42 KOMENTARZE

 1. Kampanię czas zacząć.
  Nam mieszkańcom Piaseczna chodzi o to by nasi włodarze-których wybierzemy byli zainteresowani tym co się dzieje na terenie miasta i jego okolic.
  Przyznam szczerze,że krew mnie zalewa jak np.w sprawie szkoły przy al Kalin 30, szanowni Państwo nie wiedzieli o niczym i nie pamiętają o żadnej interwencji rodziców i uczniów .Znowu.To z takimi zaburzeniami może lepiej do lekarza…

 2. Panie Dąbek, pisze pan, żeby nie głosować na polityków. A pan kim jest? Nie politykiem? Niech pan przeczyta co to napisał. Napisał pan tu polityczny manifest a udaje „swojaka”. Na ten lep wyborców chyba już pan nie złapie. Pan też powinien odejść z samorządu i nie zawracać głowy wyborcom. A razem z panem Putkiewicz, Zalewski, Lis i jeszcze paru starych wyjadaczy „od uszczęśliwiania nas na siłę” Czas na młodych ludzi w samorządzie. Panu dziękujemy i reszcie też!

 3. co to jest ? lokowanie produktu ?? Dabek został publicystą u w kurierze południowym? wiecej tego nie tkne!
  Odnosnie zdania ze inwestycje nie mogą grzęznąć w światopoglądowo-ideologicznych sporach to panie Dabek hasło – park w Piasecznie i panu juz dziekujemy, nie osmieszaj sie pan bardziej…

 4. Bla bla bla. Nie wierzę w ani jedno słowo. Temu Panu już dawno podziękowaliśmy. Za jego samorządowymi poglądami i rządami park wyglądał jak opuszczony, szkoły średnie zaniedbane i planowana likwidacja szkoły w Mirkowie oraz brak pomysłu na Ośrodka Szkolnego na Szpitalnej, brak remontów dróg. Na wszystko brakowało Panie JAD środków. Amnezja Pana ogarnęła. Przez cztery lata niby partjnego rządzenia widać ogrom pracy na rzecz lokalnego społeczeństwa. I to się udało ponad podziałami partyjnymi na górze, bo został zachowany dystans i to nie ułożyło się po pańskiej myśli. Zatem dość Panie wstydu samemu sobie oszczędź. Pozdrawiam serdecznie ☺

 5. Oczywiście idea piękna ale życie podpowiada, że w tzw. „komitetach lokalnych” są poukrywane stare lisy (nomen omen) lub ich pociotki, klony itp. Od partii nic lepszego na świecie nie wymyślono. Jak głosuję na po to wiem, że wybieram złodziei i przekupnych i potem nie czuję się zawiedziony, że się pomyliłem bo nie wiedziałem – Był taki jeden prominentny w Piasecznie a jego koledzy zostali i udają owieczki. A jak jest na górze twardy lider który pilnuje kręgosłupa – oczywiście wszystkich do dołu nie zweryfikuje (i jak na niego plują niemieckie media, których jest lokalnie zdecydowana większość) i nie ma wiarygodniejszej alternatywy to każdy rozsądny wybierze katar zamiast dżumy.
  Teraz to puścicie?

 6. Panie JAD, nie chcę pisać tu listy co pan zrobił źle i czego pan nie zrobił będąc starostą. Lista byłaby bardzo długa. Jednak zastanawiam się dlaczego ogranicza się pan tylko w swej kampanii do negatywnych ocen swoich następców? Teraz już wiem. Nie ma pan po prostu nic do zaproponowania mieszkańcom oprócz narzekania i prób skonfliktowania mieszkańców. Każdy o zdrowych zmysłach już tego nie kupi.

 7. „To my zdecydujemy o tym, czy w samorządzie głos będą mieli mieszkańcy identyfikujący się miejscem swojego zamieszkania, czy ludzie z aspiracjami politycznymi, którzy często służbę mylą z władzą, a samorząd traktują jak trampolinę, pozwalającą się wybić w drodze do sejmu czy senatu”.
  To są słowa pana Dąbka z jego tekstu. Hipokryzja, panie HIPOKRYZJA. A od Kukiza to kto chciał do sejmu startować, my?????

 8. Tchórzowski atak ludzi bez twarzy. Proszę o dyskusję merytoryczną.
  Namawiam do tego aby partyjność nie wchodziła w butach do samorządu a tu niesamowity wysyp troili.
  Odpowiem na każde pytanie zadane przez konkretną osobę a nie trolla. Pozdrawiam i zyczę cywilnej odwagi do dyskusji o wartościach i problemach.

  • Jak chcesz człowieku rozmawiać z konkretnymi ludźmi to nie tu, chyba nie jesteś tak staroświecki, że nie rozumiesz tej formuły.

  • Dyskusja? Z panem? Merytoryczna? To chyba żart. Nauczył się pan paru sloganów i opowiada je jak zacięta płyta. Dla mnie z pana żaden samorządowiec a tylko człowiek żądny władzy. Już panu raz wyborcy pokazali miejsce w szeregu, ale przygarnął pana kolega z Prażmowa. Mam nadzieję, że teraz też zostanie pan w ten sam sposób potraktowany i nie trafi już także do przechowalni do Prażmowa. Mieszkańcy Prażmowa nie zasłużyli sobie na to.

  • Tak, osiedle „Elektra” na którego budowę wydała pozwolenie pańska podwładna pani Małgorzata W. (wyjątkowy szkodnik nie tylko w Starostwie, w gminie Lesznowola również) – za to odpowiada Pan moralnie…

 9. Panie Jan Adam Dąbek,
  A czymże są Wasze ugrupowania jak nie partiami politycznymi lokalnie?
  Nazwą nic Pan nie zmienisz, kiedyś byłem za Panem, ale po 8 latach już Panu dziękuje, nigdy więcej przestoju, marazmu, kolesiostwa. Nie jestem za żadną partią polityczną, ale ostatnie 4 lata w Powiecie to rozwój w przeciwieństwie do tych poprzednich 8.
  W każdym mieście powiatowym coś zostało zrobione, a wcześniej zapominano o Nas.
  Panie Dąbek kiedy Pan odpuści?

 10. Panie Dąbek, myślisz Pan że nie pamiętamy już że chciałeś zamknąć szkole ? Że byłeś niedostępny dla mieszkańców? Że bez znajomości nic nie załatwiło się w starostwie ? Że bez znajomoś

 11. Panie Dąbek, myślisz Pan że nie pamiętamy już że chciałeś zamknąć szkole ? Że byłeś niedostępny dla mieszkańców? Że bez znajomości nic nie załatwiło się w starostwie ? Panie niby to 4 lata Ale ludzie sklerozy nie mają. Ja jednak wolę partyjne układy niż lokalna sitwe od lat.

 12. Śmieszą mnie te wszystkie wpisy, pisane z minuty na minutę przez jedną i tą samą osobę. Agresja, atak i wymysły z palca, aż tak się boisz Dąbka, że karmisz ludzi bzdurami?

  • Do ciekawych pytań należałoby wrzucić jakim cudem w okresie rządów panów Dąbka i Zalewskiego ucinały się w połowie ulice, a teren publicznej zieleni zmienił się w prywatną działkę na której stoi koszmarny budynek należący do spółki związanej z panem Dąbkiem rodzinnie (córka jest prezeską)? To tak w ramach strachu przed JADem. W sumie jest się czego bać, bo jakby wrócił do władz, to znowu by coś gdzieś się nie zakończyło, albo działki zmieniłyby przeznaczenie. W najlepszym razie czekałyby nas lata fuszerki, jak ta na ulicy Cyraneczki w Józefosławiu (odcinek budowany przez pana Dąbka – jako starosta był za to odpowiedzialny), gdzie po każdym deszczu wybija woda. JAD jest odpowiedzialny za problemy, z którymi jego następcy muszą się mierzyć (nie zawsze się udaje i zawsze to trwa), a on wdziewa skórę obrońcy „interesów mieszkańców” i krytyka. W necie jest dostępne jego oświadczenie majątkowe – warto wiedzieć ile ma działek rozsianych po gminie, nieruchomości itp. A przecież się tu nie urodził, tylko sprowadził.

   • Że nie wspomnę o aferze z deweloperem M-H i z budową osiedla „Elektra” na ulicy Energetycznej… To za jego kadencji Małgorzata Weidl wydała temu inwestorowi pozwolenie na budowę osiedla na kursie ścieżki podejścia samolotów lądujących na Okęciu.

  • Pan JAD ma w swym oświadczeniu majątkowym tyle mieszkań, że reaktywacji tego programu nie będzie… Może za to być program CBA+.

 13. No ale on ostatecznie zdecydował się kandydować w Prażmowie, bo obecny wójt Prażmowa zrezygnował z kandydowania. To teraz Prażmowian ból głowy… Gdyby ew. wygrał, to może obecny wójt Puchała cudownie ozdrowieje…

 14. Ugrupowaniu NG-NP dziękujemy, ostały się im resztki wpływów w Górze Kalwarii; w innych gminach podziękowano im już 4 lata temu. To się wie, to się pamięta czym pachnie Ich władza dla nich… .
  Czas na nowych. Lepszych.

 15. JAD bał się wystartować do powiatu. Bał się, że dostanie znowu lanie jak 4 lata temu. I tak byłoby zapewne. Więc uciekł do Prażmowa. Myślę, że mieszkańcy Prażmowa wybiorą swojego wójta, a nie z importu piaseczyńskiego.

 16. Autor tekstu próbuje zmanipulowac ludzi do tego, aby oddali na niego głos i na jego kolegów. On sam jest politykiem i dlatego jego słowa należy traktować z przymrużeniem oka. Słowo polityka wzięło się od słowa Polis. Każda osoba po przez czynności demokratyczne, takie jak udział w wyborach, zgromadzeniach itd. staje się politykiem. Każda partia polityczna ma swoich członków i sympatyków. Niestety my wyborcy nie znamy ich sympatyków i nie możemy stwierdzić, kto jest za czym. Polityk zrzeszony, czy też wolny strzelec działa na tym samym obszarze. Zarzucanie konkurencji, że chcą działać lokalnie jest skrajnie niemoralne. My wyborcy chcemy mieć wybór a nie monopoliste. Już dzisiaj usłyszałem od jednego sołtysa, że będzie umieszczać na publicznej tablicy ogłoszeń, tylko informacje o swoim komitecie, bo on jest radnym i startuje, a jak innym się coś nie podoba, to trudno.

 17. Panie Janie Pan daruje sobie pisać z trolami ostatnio pewna Pani przyznala ze placa 5 zl od komentarza trollom a Oni wszyscy oplaceni to bym sie nie przejmowal, bo to strach ich oblecial aktywni sie zrobili nagle radni i hejtuja widac z jakiego ugrupowania sa bo tylko atakuja, robi Pan dalej swoje, a nie przejmowac sie osobami co w zyciu nie robia nic tylko komentuja innych

  • Czy ty nie rozumiesz, że „twój Pan Jan” już nam się przejadł? Mamy go dosyć. Nie chcemy go. Ale i nie chcemy też Muszyńskich, Zalewskich, Lisów, Putkiewiczów, Kandybów i reszty. Burmistrz, wójt czy radny to nie tytuł dziedziczny. A tak ci ludzie to traktują, jak coś im należnego.

   • Póki co chętnych na te stołki wójtów , burmistrzów brak. Kasa marna a odpowiedzialność ogromna. Każdy może ci napluć twarz bo nie spotka go za to żadna odpowiedzialność. To właściwie kogo chcesz Józku na te stanowiska?? A może sam wystartujesz. Zapewniam , że za cztery lata tak samo będą mówić o Tobie.” Mamy dość Józka na tym stołu.”

 18. Jak nie ma argumentów, to obrażanie ludzi albo pisanie głupot. Tak trudno zrozumieć, że nie chcemy was? Do tej pory nic nie pokazaliście dobrego, to i teraz nic nie pokażecie. Wam chodzi tylko o stołki i kasę. Przeanalizujcie kto jest winien totalnemu bałaganowi architektonicznemu jaki powstał przez wiele lat w Józefosławiu. Te osoby dziś znowu kandydują.

 19. do Józka
  Póki co lista chętnych do objęcia stanowiska Burmistrza łba nie urywa. Nie chce pan Muszyńskich, Zalewskich ……. no to kogo Pan chce?? Sądzi Pan , że to takie kokosy? Odpowiedzialność ogromna , każdy może ci napluć w twarz bez odpowiedzialności. A może sam Pan wystartuje. Będzie okazja zmienić coś po swojemu. Zapraszam. Z cztery lata kolejne wybory. Gwarantuje swój głos.

 20. do zdzisław lis
  O, widzę, że Pan nie zna ustawy o samorządzie gminnym 🙂 Nie za cztery a za pięć lat. Tak, zdecyduję się kandydować i trzymam Pana za słowo odnoście głosu, bo rzeczywiście zgadzam się z Panem, obecnie lista chętnych na stanowisko burmistrza łba nie urywa. Putkiewicz i Zalewski – szkoda gadać, zgrane samorządowe karty z jedyną zaletą dobry PR. Ołdakowski – może i pomysł na Piaseczno ma, ale nie umie go „sprzedać” wyborcom. Jaroszewska – debata pokazała – beznadzieja.

 21. Jaki sukces? JAD i jego NGNP dostał tak samo lanie jaki PIS. JAD i Muszyński są ojcami tej porażki. Przegrali wszystko z kretesem. Jak mają trochę honoru, to powinni wiedzieć co w takiej sytuacji robi honorowy facet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię