W sąsiedztwie osiedli ma powstać wysoki maszt telefoniczny. Mieszkańcy protestują

14

LESZNOWOLA Mieszkańcy Nowej Woli sprzeciwiają się budowie stacji bazowej telefonii komórkowej. – Ten maszt ma mieć wysokość 40 m – mówi pan Paweł, jeden z sąsiadów. – Spowoduje utratę wartości naszych nieruchomości, może też negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie


Maszt telefonii komórkowej ma powstać pomiędzy ulicami Plonową, a Słonecznikową.
– Jeden z sąsiadów dogadał się z operatorem i wydzierżawił mu niewielki kawałek pola – opowiada nasz czytelnik. Stacja stanie dosłownie w odległości 5 m od mojej nieruchomości – dodaje. Zarówno pan Paweł, jak i inni mieszkańcy zdecydowanie protestują przeciwko tej inwestycji.
Do najbliższych zabudowań jest od masztu 150-200 m, to nie jest odpowiednie miejsce na taką inwestycję – wskazują. – Osoba, która wydzierżawiła operatorowi telefonii komórkowej kawałek pola postawiła nas przed faktem dokonanym. Co gorsza, okazuje się że praktycznie nie mamy żadnego pola manewru – wyjaśniają.
Zdesperowani ludzie twierdzą, że nie szukają sensacji, a jedynie pragną nagłośnić całą sprawę i poinformować o maszcie pozostałych mieszkańców. W tym celu na facebooku założyli nawet grupę „Nie dla masztu w Nowej Woli”, a wkrótce chcą przesłać list protestacyjny do starostwa. Twierdzą, że to ostatnie wszczęło już wprawdzie postępowanie, ale nie wydało jeszcze pozwolenia na budowę.
– Jak będzie trzeba, pójdziemy nawet do wojewody. Mamy pretensję do gminy, że zataiła przed nami budowę masztu – mówi pan Paweł. – Ograniczyli się do wywieszenia w styczniu na tablicy ogłoszeń obwieszczenia, którego nikt nie widział i podania informacji w BIP-ie. Ja sam o inwestycji dowiedziałem się dopiero 14 lipca, chociaż mieszkam po sąsiedzku. Inni nie wiedzą o niej do tej pory.
Z opinią tą nie zgadzają się lesznowolscy urzędnicy.
– W sprawie budowy tego masztu nic nie zostało zatajone – uważa jeden z nich. – Wszystkie obwieszczenia były na stronie gminy w ustawowym terminie, dodatkową informację na temat tego masztu otrzymała też sołtys Nowej Woli.

TW

14 KOMENTARZE

 1. Jak zwykle urzędnicy nie mają sobie nic do zarzucenia.W Lesznowola jest podobna sytuacja.Ta gmina to typowy prywatno rodzinny folwark,gorzej niż u Orwella.

  • Po czym wnioskujesz?

   Z artykułu wynika że informacja była prawidłowo ogłoszona a nawet sołtys dostał informację.

   Gdyby był to prywatno-rodzinny folwark to chyba by się tak nie stało.

 2. Może w proteście zrezygnują z telefonów komórkowych. Kury przestały nieść? Ludzie jak wam za dobrze to ja chętnie tę antenę przygarnę.

 3. Boże ludzie to dno, ktoś na swoim prywatnym terenie buduje nieszkodliwą a wrecz pomocna rzecz i pretensję. Ludzie wróćcie do szkół, zacznijcie myśleć, zdobywajcie wiedzę!

 4. Zacofanie ludzi w tym kraju jest przerażające!
  Rozumiem, że protestujący nie korzystają z telefonów komórkowych?
  150-200m od najbliższych zabudowań to bardzo dużo, w miastach większość BTSów jest umieszczonych na blokach mieszkalnych.

  • A nie wiesz ze na potrzeby G5, wbrew opiniom fachowców, została podwyższona STUKROTNIE wartość graniczna szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego? To tak jakby w instrukcji kuchenki mikrofalowej napisali, że wkładnaie głowy do srodka niczym nie grozi. Masz jakies pojecie o fizyce?

   • Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, są określone normy i jeśli są spełnione to dla mnie sprawa jest czysta. A wspomniane normy są tworzone przez naukowców a więc fachowców a nie internetowych krzykaczy.
    Ps. Pojęcie o fizyce po studiach wyższych na kierunku elektronika i telekomunikacja jakieś mam ale pewnie Ty masz lepsze.

   • Ucz się lepiej do poprawki bo Ty pojęcia o fizyce nie masz żadnego. Jeśli wierzysz w Boga to módl się, aby sąd nigdy nie zastosował wobec Ciebie takiej erystyki, jakiej Ty użyłeś w swoim komentarzu. I proszę nie powielać fakenewsow

 5. A może po prostu wykluczyć ich z zasięgów sieci komórkowych i internetowych, zabrać internet z kabli. Wtedy może pomyśleliby o innych ludziach w ten sposób wykluczonych a nie tylko o wartości działek, które tam osiągają kosmiczne ceny- wystarczy sprawdzić.

 6. jego pole może robić co chce a wam jak się nie podoba to do Warszawy spadać i nie korzystać z niczego bo warszawka chce rządzić nie doczekanie ich każdy na swoim może robić co chce wolność Tomku w swoim domku po co chłop ma obrabiać pole i szukać ludzi do zatrudnienia jak nikomu się nie opłaca a tak przynamniej ma czysty zysk i się od niego odczepcie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię